Eurowizja 2021

i

Autor: EBU / THOMAS HANSES

Eurowizja 2022 - znamy pierwszego uczestnika konkursu. O kim mowa?

2021-09-16 14:40

Eurowizja 2022 już wywołuje wiele emocji wśród Polaków. Choć jeszcze mnóstwo osób żyje zwycięstwem zespołu Maneskin, niektórzy zastanawiają się, jak wyglądać będzie kolejna edycja. Wielka machina już ruszyła, ponieważ poznaliśmy pierwszego oficjalnego uczestnika konkursu. Kto nim będzie? Jaki kraj będzie reprezentował?

Eurowizja 2022 już jest na językach fanów konkursu. Choć nadal nie wiemy, kto będzie reprezentantem Polski w konkursie, wydarzenie już wywołuje wiele emocji. W oczekiwaniu na ogłoszenie miasta gospodarza 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, poznaliśmy pierwszego uczestnika. Ogłoszono go już 15 września, co jest bardzo wczesną datą. Wcześniej pierwsze nazwiska pojawiały się w okolicach listopada, ale jak widać, niektórym państwom zależy na dobrym i długim przygotowaniu swojego kandydata. Teraz artysta ma aż 8 miesięcy na to, aby przygotować odpowiedni utwór i dopracować występ. Jaki kraj wystawił już swojego reprezentanta? Mowa o Belgii, która zawsze jest jednym z pierwszych państw. Przypominamy, że rok temu reprezentował ich słynny zespół Hooverphonic. Na kogo postawili tym razem?

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Eurowizja 2022 - reprezentant Belgii

Reprezentantem Belgii w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Jérémie Makiese. 21-letni wokalista pojedzie na konkurs po wygranej w ostatniej edycji programu The Voice Belgium. Widzowie i jurorzy najbardziej zachwycili się jego występem do piosenki Jealous.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2022. Wiadomo, że krajem, który go zorganizuje, są Włochy. Nie wiadomo jednak, w którym mieście odbędzie się impreza. O prawa do organizacji mają ubiegać się takie miasta jak Mediolan, Turyn, Rzym, czy Bolonia. Decyzję poznamy za kilka miesięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE