Intelligent Music Project

i

Autor: Youtube.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2022 - znamy pierwszą piosenkę. Bułgaria stawia na rock!

2021-12-06 10:38

Eurowizja to jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń, które gromadzi przed telewizorami ogromną publiczność. Zaczęły się przygotowania do przyszłorocznej edycji, która odbędzie się we Włoszech. Państwa już wybierają swoich reprezentantów. W niedzielę 5 grudnia poznaliśmy pierwszą piosenkę Eurowizji 2022. Swoich kandydatów zaprezentowała Bułgaria.

Eurowizja 2022 - znamy pierwszą piosenkę. Bułgaria stawia na rock! Eurowizja 2022 dopiero w przyszłym roku, ale już teraz rozpoczęły się spekulacje na temat konkursu. Fani mają nadzieję, że zła passa naszego kraju wreszcie zostanie przerwana. Przypominamy, że ostatni raz Polska znalazła się w finale w 2017 roku, kiedy reprezentowała nas Kasia Moś z piosenką Flashlight. Jednak nie tylko Polska wywołuje emocje wśród fanów Eurowizji. Interesują także wybory innych państw. Tym razem wyjątkowo wcześniej poznaliśmy pierwszy utwór przyszłorocznej stawki. Już w grudniu swoją piosenkę postanowiła opublikować Bułgaria, która poszła tropem ostatnich zwycięzców Eurowizji i postawiła na rock. Czy Intelligent Music Project spodobają się tak samo jak Maneskin?

Wywiad z Maneskin

Eurowizja 2022 - Bułgaria

Intelligent Music Project to zespół, który już w maju pojawi się w Turynie, aby reprezentować Bułgarię w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. To grupa, która śpiewa piosenki z gatunku pop-rock. W konkursie zaśpiewają utwór Intention. Niestety, pierwsza piosenka z przyszłorocznej stawki nie spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony fanów Eurowizji. Wielu z nich uważa, że Bułgaria odpadnie już na etapie półfinałów. To byłby duży spadek w stosunku do Eurowizji 2021, na której Bułgaria zajęła 11. miejsce. Reprezentowała ich Victoria z piosenką Growing up is getting old.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.