Kalush Orchestra po wygranej Eurowizji

i

Autor: MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Eurowizja 2022 - punkty z Ukrainy dla Polski. Wyniki głosowania widzów i jurorów

2022-05-15 21:24

Finał Eurowizji 2022 już za nami, jednak emocje wciąż nie puszczają. Szczególnie mocno komentowane są wyniki głosowania jurorów, którzy nie docenili talentu Krystiana Ochmana, przyznając mu w sumie zaledwie 46 punktów. Na celowniku internautów znalazła się głównie Ukraina. Dokładne punkty z Ukrainy dla Polski prezentujemy poniżej.

Punkty z Ukrainy na Eurowizji 2022 szczególnie mocno interesują polskich internautów. Wielki finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji zakończył się blisko dobę temu, jednak widzowie wciąż nie mogą pogodzić się z ostatecznymi wynikami. Polski reprezentant Krystian Ochman znalazł się na 12. miejscu. I choć jest to wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, że Polska nie awansowała do finału konkursu od 2017 roku, a wokalista przyznaje, że jest z siebie dumny i traktuje udział w Eurowizji jako cenne doświadczenie, wierni fani czują mocny niedosyt. W sieci oberwało się przede wszystkim Ukrainie. Wszystko przez to, że polskie jury przyznało naszym wschodnim sąsiadom 12 punktów, podczas gdy oni nam ani jednego. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku głosów od widzów, którzy docenili polskiego wokalistę. Sprawdźcie, na jakie wsparcie od mieszkańców Ukrainy mógł liczyć Krystian Ochman. To dopiero zaskoczenie!

Eurowizja 2022 - tak głosowało jury! Ochman nie mógł liczyć na ich wsparcie

Sonda
Czy Krystian Ochman zasługiwał na lepsze miejsce?

Eurowizja 2022 - punkty z Ukrainy

Ile punktów otrzymał Krystian Ochman? Wokalista uplasował się na 12. miejscu, zdobywając w sumie 151 punktów: 46 od jurorów i 105 od widzów. Jak się okazało, krajem, który najmocniej wsparł nas w głosowaniu online, była właśnie Ukraina. Mieszkańcy zaatakowanego przez Rosję państwa przyznali artyście 12 punktów. Ukraińskie jury natomiast 0. Sami mieszkańcy Ukrainy nie kryją zaskoczenia takim obrotem spraw.

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie