Krystian Ochman - Eurowizja 2022

i

Autor: Corinne Cumming/eurovision.tv

Eurowizja 2022 - punkty od widzów dla Ochmana. Polak mocno niedoceniony!

2022-05-15 1:43

Za nami 66. finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Oficjalnie wiemy już, że reprezentujący nas Krystian Ochman uplasował się na 12. miejscu w tabeli. Wynik jest zaskoczeniem dla wielu eurowizyjnych fanów, którzy typowali artystę jako jednego z faworytów do zwycięstwa. Szczególnie mocno szokuje liczba głosów uzyskanych od widzów.

Punkty od widzów przyznane Krystianowi Ochmanowi na Eurowizji 2022 to wielkie zaskoczenie dla wszystkich fanów tego konkursu. Nie jest tajemnicą, że zwycięzca The Voice of Poland był jednym z faworytów do zwycięstwa. Piosenka River została doskonale przyjęta właściwie na całym świecie, a zagraniczni dziennikarze wytypowali artystę jako głównego lidera spośród wykonawców, którzy zaprezentowali się w drugim półfinale. Mimo tak ogromnego wsparcia Krystianowi nie udało się znaleźć nawet w TOP 10. Piosenkarz zajął ostatecznie 12. miejsce, gromadząc dokładnie 151 punktów. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że Krystian Ochman i tak osiągnął wielki sukces, awansując do finału Eurowizji. Przypomnijmy, że od 2017 roku nie udało się to żadnemu z polskich reprezentantów. Szczególnie mocnym zaskoczeniem okazała się liczba punktów zdobytych od widzów. Gdy okazało się, że jury nie doceniło należycie Ochmana, wszyscy liczyli na głosy telewidzów. I tutaj nie było fajerwerków. Ile głosów dokładnie otrzymał reprezentant Polski?

Wyniki Eurowizji 2022: TABELA - kto wygrał? Kto ile punktów dostał?

Sonda
Czy zasłużenie Kalush Orchestra wygrał Eurowizję?

Eurowizja 2022 - punkty od widzów dla Ochmana

Ile punktów zdobył Krystian Ochman? Tak jak wspomnieliśmy, artysta uplasował się na 12. miejscu, gromadząc w sumie 151 punktów. Jurorzy przyznali wokaliście zaledwie 46 punktów, natomiast widzowie 105. I ta liczba jest sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę skalę poparcia, jaką wśród eurowizyjnych fanów cieszył się polski reprezentant. Po raz kolejny przypominamy, że sam awans do finału to już wielki sukces, bowiem od 2017 roku nie udało się to nikomu. Krystian dał z siebie wszystko, a reakcje internautów na jego występ mówią same za siebie! Gratulacje!

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie