Raffaella Carra

i

Autor: LaPresse/Associated Press/East News

Eurowizja 2022 - miała poprowadzić konkurs. Niespodziewanie zmarła

2021-07-06 12:27

Eurowizja 2022 to wydarzenie, o którym już dużo się mówi. Po wielu latach konkurs powróci do Włoch. Stanie się tak dzięki wygranej zespołu Maneskin w 2021 roku. Od jakiegoś czasu pojawiały się plotki na temat, że prowadzącą nadchodzącego Konkursu Piosenki Eurowizji miała być słynna piosenkarka Raffaella Carra. Niestety zmarła.

Eurowizja 2022 to wydarzenie, na które czeka wiele osób. Konkurs ma wielu fanów, dla których jest to wielkie święto. Oczekiwania w związku z nadchodzącą edycją są bardzo wysokie, ponieważ organizatorem będą Włochy. To kraj o niesamowitej historii zarówno muzycznej, jak i stricte eurowizyjnej. Cały świat zna wielkie gwiazdy z Półwyspu Apenińskiego i wiele osób liczy, że będziemy mogli zobaczyć ich na eurowizyjnej scenie jako gości specjalnych. Duże oczekiwania są też, co do prowadzących. Fani Eurowizji nie mieli wątpliwości, że jedną z prezenterek powinna być Raffaella Carra. Legendarna artystka zawsze znana była jako wielka fanka Eurowizji. To dzięki niej kraj powrócił do konkursu w 2011 roku po latach nieobecności. Steffano Coletta, dyrektor telewizji RAI, potwierdził, że rozważano, aby to właśnie Carra była prowadzącą Eurowizji. Tak się jednak nie stanie, ponieważ kobieta zmarła.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Raffaella Carra nie żyje

Raffaella Carra była prawdziwą ikoną włoskiej muzyki. Jej charakterystyczny głos oraz niesamowita energia na scenie sprawiały, że kochały ją miliony nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Jej najsłynniejsze utwory to Hay Quel Venir al Sur, Fiesta czy A Far L'amore Cominicia Tu. Kobieta zmarła w poniedziałek 6.07.2021. Przyczyną śmierci była choroba, z którą zmagała się od pewnego czasu. Wiele osób nie wiedziało o jej problemach zdrowotnych i śmierć była dla nich niespodziewana. Nie wiadomo jednak, na co cierpiała. Miała 78 lat.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2022. Nie jeszcze jednak, w którym mieście odbędzie się impreza. O prawa do organizacji mają ubiegać się takie miasta jak Mediolan, Turyn, Rzym, czy Bolonia. Decyzję poznamy za kilka miesięcy.