Eurowizja 2022 - kraj wraca do konkursu po przerwie. Ten fakt wskazuje, że to on może wygrać!

2021-10-13 14:32
Eurowizja 2021 - finał
Autor: EBU/THOMAS HANSES

Eurowizja 2022 już wywołuje wiele emocji wśród Polaków. Choć jeszcze mnóstwo osób żyje zwycięstwem zespołu Maneskin, niektórzy zastanawiają się, jak wyglądać będzie kolejna edycja. Wielka machina już ruszyła i państwa potwierdzają swój udział. Wiadomo, że do stawki powróci kraj, którego ostatnio zabrakło. Czy wygra?

Eurowizja 2022 już jest na językach fanów konkursu. Choć nadal nie wiemy, kto będzie reprezentantem Polski w konkursie, wydarzenie już wywołuje wiele emocji. 12 października ogłoszono, że jedno z państw powróci do stawki. Chodzi o Czarnogórę, która ostatni raz na Eurowizji pojawiła się w 2019 roku. Wtedy reprezentantem tego kraju był zespół D Mol, który zaśpiewał piosenkę Heaven. Niestety, nie udało im się wyjść z półfinału. W 2020 roku czarnogórski nadawca poinformował o wycofaniu się z widowiska. Nie powrócili także w 2021 roku. Zmieni się to jednak w 2022. Niektórzy uważają, że Czarnogóra ma szansę wygrać konkurs. Dlaczego? Okazuje się, że kiedy Portugalia i Ukraina powróciły do konkursu po krótkiej przerwie, wygrały Eurowizję. W 2020 roku podobnie mogło stać się z Bułgarią, która miała powrócić po roku, a ich reprezentantka Victoria zajmowała pierwsze miejsce w notowaniach bukmacherów. Konkurs jednak odwołano. Czy w 2022 Czarnogóra zaskoczy i zgarnie trofeum?

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Czarnogóra na Eurowizji

Czarnogóra to kraj, który do tej pory w Konkursie Piosenki Eurowizji nie osiągnął wielkich sukcesów. Najwyższe miejsce zajęli w 2015 roku, kiedy reprezentował ich Knez z piosenką Adio. Warto jednak zaznaczyć, że jedynie dwa razy znaleźli się w finale.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju przyszłego roku. Ogłoszono już, że koncerty zrealizowane zostaną w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie we Włoszech. Wydarzenie trafi tam po zwycięstwie Włoch na Eurowizji 2021, gdzie triumfował zespół Maneskin z piosenką Zitti e buoni.

Najnowsze