ESKA Music Awards 2016 - gwiazdy! Kto był w poprzednich latach?

i

Autor: fot. Robert Choiński (Adam Lambert, fot. YouTube/itvp screen z filmu Nelly Furtado - "I'm Like a Bird" na EMA 2016

ESKA Music Awards 2016 - gwiazdy! Kto był w poprzednich latach?

2016-07-06 18:44

Gwiazdy na ESKA Music Awards poznacie na ESKA.pl! Którzy zagraniczni artyści od 2002 roku gościli na największej muzycznej imprezie w naszym kraju? Sprawdźcie już teraz >>

ESKA Music Awards 2016 - gwiazdy tegorocznej gali poznamy już wkrótce! Do tego czasu na ESKA.pl przypominamy poprzednie edycje i artystów z zagranicy, którzy uświetnili galę w poprzednich latach. Największa impreza muzyczna w naszym kraju odbywa się nieustannie od 14 lat. Od tego czasu przez naszą scenę przewinęło się mnóstwo czołowych muzyków. Kto był na ESKA Music Awards? Sprawdźcie! Warto przypomnieć, że nagroda specjalna trafiała w ręce zagranicznych wykonawców takich jak: Adam Lambert, Nelly Furtado, Craig David, The Rasmus czy m.in. David Guetta! 

>>> ESKA Music Awards 2016 - nominacje

ESKA Music Awards - gwiazdy: kto był?

Kto w którym roku był na ESKA Music Awards? Wszystkich zagranicznych artystów znajdziecie w jednym miejscu. Pierwsza gala odbyła się w kwietniu 2002 roku w Łodzi, a uświetnił ją występ zespołu Brainstorm. Ich "Maybe" to nieśmiertelny przebój!

 • ESKA Music Awards w 2003 roku, to występ girlsbandu t.A.T.u.! 
 • ESKA Music Awards w 2004 roku, to przyjazd do naszego kraju amerykańskiej formacji 3 Doors Down. Na żywo zaśpiewali hit "Here Without You"
 • ESKA Music Awards w 2005 roku, gwiazdami głównymi gali był fiński zespół electro house'owy - Bomfunk MC’s! Twórcy mega przeboju w naszym kraju "Freestyler"
 • ESKA Music Awards w 2006 roku to aż dwie zagraniczne gwiazdy! Duet Mattafix z Marlonem Roudette'm na wokalu oraz rockowa grupa The Rasmus!

 

 • ESKA Music Awards 2007 występ dały takie gwiazdy jak: Sophie Ellis-Bextor, ATB, Jamelia, Razorlight, Cloud Room, a nagrodę specjalną odebrał Jean Michael Jarre
 • ESKA Music Awards 2008 wystąpili: Sunrise Avenue, Basshunter, Craig David, Danny i September!
 • ESKA Music Awards 2009 niezapomniane show zagwarantowali tacy artyści: Inna, Matt Pokora, Ola, Katerine, Basic Element i Nexx!
 • ESKA Music Awards 2010 OneRepublic, Inna i White Lies - to gwiazdy 8. edycji imprezy!
 • ESKA Music Awards 2011 zobaczyliśmy show takich artystów jak: Alexandra Stan, Madcon, Alexis Jordan, a nagrodę specjalną otrzymała Lady Gaga!
 • ESKA Music Awards 2012 wystąpili: Aura Dione, Panetoz i Sophie Ellis-Bextor! Ze specjalną statuetką pojechaliśmy do Davida Guetty! Otrzymał on nagrodę w kategorii "Najlepszy artysta - Świat". 
 • ESKA Music Awards 2013 uświetniła Nelly Furtado! 

 

 • ESKA Music Awards 2014 i występy takich gwiazd jak: Faul & Wad Ad vs Pnau, Elaiza i Chloe Howl
 • ESKA Music Awards 2015 podczas poprzedniej gali na scenie zobaczyliśmy duet Hurts oraz Adama Lamberta, który wykonał hit "Ghost Town" oraz "Another Lonely Night". Jak będzie w tym roku? Tego dowiecie się wkrótce. Bądźcie czujni!

W zeszłym roku największą gwiazdą ESKA Music Awards był Adam Lambert! Artysta nie tylko zdobył statuetkę dla najlepszej zagranicznej gwiazdy, ale także zachwycał na scenie! Przed tegoroczną galą przypomnijcie sobie, jak wyglądały występy w poprzednich edycjach EMA:

Zobacz to video online, za darmo i legalnie >>