Dzień chłopaka 2020 - kiedy jest w Polsce i na świecie? Jaka jest historia święta?

2020-09-30 9:51 Patrycja Obarowska
chłopak, mężczyzna
Autor: pixabay.com

Dzień Chłopaka 2020 w Polsce i za granicą! Czy obchodzimy ten wyjątkowy dzień w tym samym terminie? Skąd powstało święto i jaka jest jego historia? Ciekawostki i daty Dnia Chłopaka w innych krajach czekają na was poniżej. Więcej na ten temat zdradzamy na ESKA.pl!

Dzień Chłopaka z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym świętem zarówno w Polsce, jak i za granicą. W Polsce od kilkunastu lat jest on obchodzony w stałej dacie, czyli 30 września. W tym roku Dzień Chłopaka przypada w środę. Jak sytuacja ta wygląda w innych krajach, czy za granicą chłopcy również obchodzą swój dzień? Jak najbardziej! Dzień Chłopaka świętowany jest także za granicą, jednak w innych terminach, a więc co kraj to obyczaj! Ciekawostką jest fakt, że Dzień Chłopaka po raz pierwszy obchodzono 19 listopada 1999 roku na wyspiarskim państwie Trynidad i Tobago. Choć święto wcale nie ma aż tak długiej tradycji, jest to dobry czas na docenienie swojej drugiej połówki. Na ESKA.pl znajdziecie wiele pomysłów, jak umilić dzień swojemu chłopakowi lub przyjacielowi. Przygotowaliśmy dla was także pomocną listę drobnych prezentów na Dzień Chłopaka 2020.

Dzień Chłopaka 2020 w Polsce - kiedy? 

Dzień Chłopaka w Polsce już od kilkunastu lat obchodzony jest 30 września. W tym roku święto chłopców wypada w środę. Ciekawostką jest fakt, że panowie swoje święto obchodzą nawet dwa razy, ponieważ poza Dniem Chłopaka istnieje jeszcze Dzień Mężczyzny, który obchodzony jest 10 marca. 

Dzień Chłopaka 2020 za granicą - gdzie i kiedy? 

Dzień Chłopaka 2020 jest także od lat obchodzony za granicą tylko w innych terminach. Przykładowo w tych krajach wygląda to następująco: 

  • Wielka Brytania - 5 kwietnia 
  • Malta - 7 lutego
  • Norwegia - 7 października
  • Kanada - 25 listopada
  • Brazylia - 15 lipca

Dzień Chłopaka - skąd wzięło się święto?

Dzień Chłopaka pierwszy raz obchodzony był 19 listopada 1999 roku. Samo święto wcale nie ma aż tak długiej tradycji. Z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych obchodzimy z kolei Międzynarodowy Dzień Mężczyzn.

Pakowanie prezentów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze