Drogi w regionie leszczyńskim budowane są dzięki unijnym funduszom

2018-09-12 14:21
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Za bejmy z Unii Europejskiej w regionie leszczyńskim wybudowano już setki kilometrów dróg. Pieniądze unijne wciąż płyną do tego regionu i zamieniają się na kolejne kilometry asfaltowych tras.

Obecnie największą inwestycją jest budowa łącznika od drogi S5 węzeł Święciachowa wzdłuż ulicy Wilkowickiej. – Bardzo duża, chyba w tym momencie największa, która się realizuje na terenie miasta Leszna i to jest budowa drogi od podstaw. Na potrzeby tej inwestycji zostały wykonane podziały oraz dokonano wykupu działek od osób prywatnych. Będziemy mogli obsługiwać komunikacyjnie z nowej drogi ekspresowej nr 5 naszą strefę Przemysłową Vasa. Wciągu doby, ponad 150 samochodów ciężarowych przyjeżdża do strefy Przemysłowej Vasa więc ten łącznik bardzo odciąży ruch na drodze krajowej nr 5 oraz na na ulicy Wilkowickiej. Oprócz jezdni o szerokości 7 metrów powstanie, po jednej stronie ciąg pieszo-rowerowy, będą dwa ronda na terenie miasta Leszna, na skrzyżowaniu ulicy Spółdzielczej i ono już zostało wybudowane. W chwili obecnej trwają prace nad budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Wilkowickiej - mówi Agata Pawlikowska zastępca kierownika Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie.

- Udało nam się pozyskać ponad 12 milionów złotych, to jest 75% kosztów kwalifikowanych. Łączny koszt inwestycji jest to 17 i pół miliona złotych - dodaje Agnieszka Lachowicz, główny specjalista Biura Projektów Współfinansowanych. Już niebawem otwarty zostanie leszczyński odcinek ekspresowej piątki. Będzie można z niego łatwo zjechać wybudowanym łącznikiem do strefy przemysłowej. Skorzysta na tym biznes
i mieszkańcy miasta. Obecnie trwa nabór do konkursu dla micro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wsparcie unijne w jego ramach mogą otrzymać wysoko innowacyjne projekty. Szczegóły na stronie wrpo.wielkopolskie.pl w zakładce nabory.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze