Spis treści
- Dlaczego Budda jest zatrzymany przez CBŚP? [ZARZUTY]
- Budda zatrzymanie - jaka kara?
- Zatrzymanie Buddy - oświadczenie CBŚP
Zatrzymanie Buddy przez policję miało miejsce z samego rana, 14 października 2024. Dokładnie kilka godzin po tym, gdy Kamil Labudda zakończył karierę Youtubera, organizując drugą edycję, dużej loterii z nagrodami o łącznej wartości ponad 7,6 mln złotych. Internauci wrzucają do sieci zdjęcia i filmiki, które wyraźnie pokazują, że służby zabezpieczyły majątek Youtubera. Na lawecie znalazł się Lamborghini Huracan STO, BMW M3 Touring, czy Rolls Royce Cullinam Mansory V12. Pojawiły się też fotki, na których widać, że akcja została przeprowadzona we współpracy ze służbą celno-skarbową.
Budda zatrzymany przez CBŚP - jest nagranie! Samochód Youtubera wywożony na lawecie
Wszystkie samochody Buddy. Takimi furami bujał się po mieście!
Dlaczego Budda jest zatrzymany przez CBŚP? [ZARZUTY]
Od samego rana 14 października widzowie zastanawiali się, dlaczego Budda jest zatrzymany przez CBŚP. Tym bardziej, że głośne loterie, w których można było wygrać sportowe, a jednocześnie luksusowe samochody były przeprowadzane za zezwoleniem Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.
Budda zatrzymany przez CBŚP. Youtuberowi zostaną postawione zarzuty
Dlaczego Budda jest zatrzymany? 15 października Prokuratura Krajowa opublikowała bardziej szczegółowe informacje dotyczące zatrzymania "Buddy". Zarzuty ogłoszone podejrzanym dotyczą kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było organizowanie gier losowych, które to loterie z uwagi na warunki ich uczestnictwa były w istocie grami hazardowymi. Celem działania podejrzanych było uzyskanie wpływów ze sprzedaży losów i omijanie przepisów o grach hazardowych. Państwowa strona internetowa podaje też, że nadto zarzuty dotyczą czynów polegających na uszczuplaniu należności Skarbu Państwa z tytułu podatku VAT, w związku z wystawieniem nierzetelnych faktur, które nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.
Zarzutami objęto okres działalności grupy od października 2021 roku do października 2024 roku. Prokurator ogłosił podejrzanym zarzuty, wszyscy podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia.
Budda zatrzymanie - jaka kara?
Jak podała prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska, wobec 5 podejrzanych, w tym Kamila L. skierowane zostaną do Sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych zatrzymanych zastosowano środki o charakterze wolnościowym w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Sąd rozpatrzył wnioski. Zatrzymani spędzą nadchodzące tygodnie i miesiące w areszcie.
Jak czytamy na stronie cbsp.policja.pl, w trakcie czynności zabezpieczono również mienie należące do podejrzanych, w postaci 51 luksusowych i sportowych pojazdów m.in. takich marek jak Lamborghini, Mercedes, Rolls-Royce, Audi, BMW, Toyota, Nissan i innych o łącznej szacunkowej wartości około 38 mln PLN. Ustalono również nieruchomości w tym grunty, działki budowlane, domy i mieszkania o szacunkowej wartości około 30 mln złotych. Generalny Inspektor Informacji Finansowej, dokonał blokad na rachunkach bankowych na łączną kwotę około 77 mln PLN. Blokadami zostały objęte zarówno konta osób fizycznych, jak i spółek.
Nowe informacje ws. zatrzymania „Buddy”. Prokuratura przedstawiła zarzuty
Zatrzymanie Buddy - oświadczenie CBŚP
Centralne Biuro Śledcze Policji wydało oficjalny komunikat w sprawie. Wyjaśniło się, że może chodzić o loterię: Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, dziś od godzin proannych wykonują czynności na terenie Warszawy i województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego do sprawy dot. grupy przestrzępczej zajmującej się nielegalnym hazardem oraz loteriami internetowymi. Na tym etapie sprawy, dla dobra prowadzonego postępowania, nie przekazujemy szczegółowych informacji na temat wykonywanych czynności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Krajowa.