Czy będzie jeszcze zima 2023? Wtedy siarczysty MRÓZ uderzy z dużą siłą!

2023-01-15 18:38
Czy będzie zima 2023? Tego dnia siarczysty MRÓZ uderzy z dużą siłą!
Autor: PIOTR ZAJAC/REPORTER/EAST NEWS Czy będzie zima 2023? Tego dnia siarczysty MRÓZ uderzy z dużą siłą!

Czy będzie zima 2023? Pogoda zaskoczyła mieszkańców Europy, którzy jesienią zrobili duże zapasy węgla czy drzewa na opał. Tymczasem zapotrzebowanie na gaz jest mniejsze, a co za tym idzie cena tego surowca na rynku spada. Jednak radość z powodu ciepła nie potrwa długo, bo powraca seria ataków mrozu. Kiedy będzie zimno w Polsce? W które dni najniższa temperatura? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze prognozy pogody już teraz.

Spis treści

  1. Czy będzie zima 2023? Prognoza dla Polski
  2. Czy będzie zima 2023? Prognoza dla Europy

Czy będzie zima 2023? Rekordowe temperatury pod koniec grudnia i na początku stycznia sprawiły, że wiele osób dostrzegło wiosnę na horyzoncie. W niektórych miastach naszego kraju mieliśmy ponad 18 stopni Celsjusza, więc pytanie o to, kiedy będzie zima 2023 jest jak najbardziej zasadne. Trwająca aktualnie pora roku zakończy się pod koniec marca, więc przed nami jeszcze kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt mroźnych dni. Zima w Polsce 2023 pojawi się ponownie, a ocieplenie, z którym mieliśmy do czynienia pójdzie w zapomnienie. Najnowsza długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że siarczyste mrozy wrócą w długi styczniowy weekend. 6 stycznia temperatury ledwo będą przekraczać 1 stopień powyżej zera w dzień i od -7 do -12 stopni Celsjusza w nocy. W kolejny dzień będzie jeszcze zimniej, a do tego dojdą obfite opady śniegu.

O tym, czy będzie zima 2023 piszemy pod materiałem wideo.

Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65

Czy będzie zima 2023? Prognoza dla Polski

W październiku i listopadzie, gdy pojawiały się pierwsze długoterminowe prognozy pogody eksperci zapowiadali, że przed nami ciepła zima, co pozwoli na zaoszczędzenie surowców, takich jak energia elektryczna czy węgiel na opał. Internauci przestali wierzyć w takie prognozy na początku grudnia, gdy mieliśmy do czynienia z ostrym atakiem zimy. Siarczyste mrozy dały się we znaki i trwały do 21 grudnia. Gdy rozpoczęła się astronomiczna i kalendarzowa zima zrobiło się dość ciepło i duża warstwa śniegu szybko zniknęła z ulic. Pod koniec grudnia i na początku stycznia na termometrach można było dostrzec od 8 do 18 stopni Celsjusza, co dało nadzieje na szybkie nadejście wiosny. Najnowsze prognozy wyraźnie pokazują, czy będzie zima 2023. Już 6 stycznia nadciągnie nad Polskę mroźne powietrze, które utrzyma się przez cały weekend. 7 stycznia, w ciągu dnia spodziewajcie się temperatur sięgających od -8 do -4 stopni Celsjusza w dzień. W nocy dużo zimniej, z temperaturą od -9 stopni na zachodzie kraju, -12 stopni w centrum, -14 na południu i tyle samo na północy. Do tego dojdą opady deszczu i deszczu ze śniegiem, więc uważajcie rano na chodnikach oraz ulicach.

Nauka zdalna styczeń 2023 przez grypę i RSV? Minister edukacji ujawnił plany!

8 stycznia bezdeszczowy w całej Polsce, ale mroźny z temperaturą od -2 do -4 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach, tylko w nocy odczujecie zimno, a od 8:00 do 18:00 temperatura będzie dodatnia. Kolejny atak zimy od 13 do 20 stycznia 2023. Z tym, że 13 i 14 stycznia na termometrach słupek rtęci pokaże od -5 do -10 stopni Celsjusza w dzień i od -15 do -11 stopni Celsjusza w nocy. Najwięcej śniegu w styczniu ma spaść 20 stycznia 2023. Koniec miesiąca bardzo słoneczny, ale mroźny. 

Czy będzie zima 2023? Prognoza dla Europy

Ceny gazu w Europie spadły, a ośrodki narciarskie w Europie zostały zamknięte. Wszystko z powodu braku śniegu i wysokie temperatury, jakie mieliśmy pod koniec grudnia 2022 oraz na początku stycznia 2023. Alpejska stacja pogodowa odnotowała 19,3 stopnia Celsjusza, co było styczniowym rekordem dla tej strony Alp. Za sprawą takiego układu wiatru temperatura wciąż rosła i 1 stycznia odnotowano 20 stopni Celsjusza w niektórych miastach Szwajcarii i Liechtensteinu. W Polsce anomalia termiczna wynosi ponad 15 stopni Celsjusza i jest to bezprecedensowa sytuacja w naszym klimacie. Brytyjski Met Office poinformował, że wstępne dane wskazują, iż rok 2022 miał najwyższą średnią temperaturę od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1884 roku. A co będzie dalej? W czeskiej Pradze ujemne temperatury, tylko 14 stycznia. W pozostałe dni minusowe odczyty spodziewane są tylko w nocy. W Berlinie taka sama sytuacja z tym, że spodziewane są większe opady śniegu. W Amsterdamie będzie od 5 do 13 stopni Celsjusza, a w Bratysławie od 1 do 11 stopni Celsjusza w dzień i do -6 stopni Celsjusza w nocy. Im dalej na zachód od Polski, tym cieplej.

Sonda
Czy cieszysz się, że jest tak ciepło w styczniu 2023?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze