Coco - film, który pokonał polskiego kandydata do Oscara

i

Autor: fot./screen/youtube.com/DisneyFilmy Coco

Coco - film, który pokonał polskiego kandydata do Oscara

2018-03-05 14:18

Ten film okazał się lepszy niż "Twój Vincent", czyli polski kandydat do Oscara. Na ESKA.pl dowiecie się, o czym jest "Coco", który zdobył statuetkę za najlepszy film animowany 2018 roku.

Coco to film, który pokonał polskiego kandydata do Oscara. Wśród nominowanych w kategorii najlepszy film animowany 2018 roku, znalazł się Twój Vincent, czyli polsko-brytyjska produkcja o życiu Vincenta van Gogha. Wyjątkowość filmu polegała na tym, że każda jego scena została NAMALOWANA w stylu słynnego artysty, przez polskich malarzy. Amerykańska akademia filmowa uznała jednak, że na nagrodę bardziej zasłużyła komputerowa animacja Coco. O czym jest produkcja, która okazała się lepsza niż polskie dzieło?

Kto wygrał Oscary? [LISTA]

Autor: brak danych

Przyznano najważniejsze nagrody branży filmowej! Na ESKA.pl znajdziecie listę ujawniającą wszystkich laureatów Oscarów 2018.

O czym jest Coco?

Głównym bohaterem Coco jest Miguel Rivera, 12 letni meksykański chłopiec. Miguel uwielbia muzykę i pragnie zostać gwiazdą estrady. Jednak jego rodzina zakazuje mu tego. Chłopiec musi kryć się ze swoją pasją na strychu starego domu. Tam do woli śpiewa i słucha płyt sławnego zmarłego piosenkarza, Ernesta de la Cruza. 12 latek odkrywa wkrótce, że Ernest pochodził z jego rodziny. Potem w tajemniczy sposób udaje mu się przejść do świata umarłych, gdzie będzie próbuje odszukać swojego idola i rozwikłać związaną z nim rodzinną tajemnicę.

YouTube: Ranking Oscarowy. Poznaj najlepsze filmy

Autor: brak danych

Emocje przed ceremonią rozdania Oscarów 2018 są rozpalane także przez serwisy internetowe! Swój kinowy ranking przygotował też YouTube. Na ESKA.pl dowiecie się, który film jest na pierwszym miejscu.

Coco - Oscar 2018 za najlepszą animację

Amerykańska akademia filmowa doceniła Coco w szczególności za to, jak pokazuje dziecięce marzenia i walkę o to, by nigdy z nich nie rezygnować. Wyjątkowo pięknie pokazane są też w animacji barwne i tajemnicze zaświaty, przez które wędruje Miguel. Jeśli dodać do tego świetne piosenki towarzyszące bohaterom (Oscar za Remember Me), można zrozumieć, dlaczego Coco zwyciężyło nawet z tak wspaniałym dziełem jak Twój Vincent.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE