Co to jest Soma? Zagadka w tytule płyty Taconafide

i

Autor: fot./screen/youtube.com/Taco Hemingway Taconafide - Soma

Co to jest Soma? Zagadka w tytule płyty Taconafide

2018-04-25 15:06

Zastanawialiście się, czym jest Soma? Na ESKA.pl rozwiązujemy zagadkę tajemniczej nazwy, która znalazła się w tytule najnowszej płyty projektu Taconafide.

Co to jest soma? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób, które słyszały już płytę duetu Taconafide. Raperzy Taco Hemingway i Quebonafide wydali 13 kwietnia 2018 wspólny album pod tytułem Soma 0,5 mg. Ten wybór nie był przypadkowy. Soma to nazwa wzięta z wybitnego dzieła literackiego i jest bardzo związana z tym, o czym rapują Taco i Quebo. Czym więc jest zagadkowa Soma w tytule płyty Taconafide?

Taco Hemingway - skąd wziął pseudonim? To was zaskoczy!

Autor: brak danych

Pseudonim Filipa Szcześniaka znają wszyscy. Ale co oznacza i skąd w ogóle się wziął? Na ESKA.pl wyjaśniamy pochodzenie ksywki Taco Hemingway.

Soma - cudowny lek na szczęście

Czym jest soma? Ta nazwa pojawiła się w wybitnej powieści Aldousa Huxleya "Nowy wspaniały świat". Książka opowiada o świecie, w którym ludzie są modyfikowani genetycznie i podzieleni na klasy społeczne. Bohaterowie "Nowego wspaniałego świata" zażywali somę - uniwersalny specyfik, który zapewniał iluzję szczęścia i likwidował wszelkie niepokoje.

Taconafide nie bez powodu odnoszą się do tego "cudownego" leku na szczęście. Za dzisiejszą somę, raperzy uważają pieniądze, sławę i przywileje, które pojawiły się wraz z ich sukcesem. Taco Hemingway i Quebonafide rapują o tym, że wszystko to daje tylko iluzję szczęśliwego życia. Tak naprawdę, wciąż czują smutek, niezrozumienie i samotność.

Taconafide w Warszawie roznieśli Torwar! RELACJA z koncertu [ZDJĘCIA]

Autor: brak danych

Taco Hemingway i Quebonafide w ramach trasy Ekodiesel Tour odwiedzili Warszawę! Szaleństwo, niespodzianki i duża dawka energii - to wszystko 21 kwietnia na Torwarze. O tym, co dokładnie działo się podczas koncertu dowiecie się na ESKA.pl