Bursztynowy Słowik 2019 - KTO WYGRAŁ na Top of the Top Sopot Festival?

2019-08-14 23:22 RW
Bursztynowy Słowik 2019 - KTO WYGRAŁ na Top of the Top Sopot Festival?
Autor: Karol Makurat/REPORTER / EAST NEWS

Bursztynowy Słowik jedni już się nim cieszą, a dla drugich to wciąż obiekt pożądania i westchnień. W czasie 53. edycji festiwalu muzycznego odbywającego się w Operze Leśnej w Sopocie, o nagrodę walczyli zagraniczni artyści. Wśród nich m.in. Frans, ALMA czy ostatni zwycięzca Eurowizji, Duncan Lawrence. Kto wygrał Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top Sopot Festival 2019? Poznajcie laureata bliżej - na ESKA.pl

Bursztynowy Słowik 2019 - kto wygrał na Top of the Top Sopot Festival? Zwycięzcę poznacie bliżej na ESKA.pl. Bez wątpienia Bursztynowy Słowik, to jedna z najcenniejszych, najbardziej pożądanych, a jednocześnie najbardziej znanych nagród na polskim rynku muzycznym. Wręczany jest, jako główna nagroda festiwalu muzycznego Sopot Festival w Operze Leśnej. Pierwsza statuetka została przyznana w 1984 roku. Od 1995 roku wręczano również Słowika Publiczności.

Bursztynowy Słowik 2019 - kto wygrał? [ZWYCIĘZCA]

Bursztynowego Słowika na swojej półce ma już m.in. Imany (wykonawczyni hitu You Will Never Know), Eric Saade (wykonawca Hotter Than Fire), Garou, Mattafix, czy Andrzej Piaseczny, Varius Manx czy Mieczysław Szcześniak, który był pierwszym polskim artystą nagrodzonym tą statuetką. Ze zdobycia Bursztynowego Słowika w 2010 roku cieszyła się również Edyta Górniak. Dziewięć lat później artystka, podczas 53. edycji Top of the Top Sopot Festival, razem z Gromee'em premierowo wykonała elektryzujący i sentymentalny kawałek pt. Król. 

Już wiadomo, że Bursztynowy Słowik 2019 powędrował do zagranicznego artysty. O zwycięstwo walczyli:

  • ALMA (Bułgaria) – bardzo młoda i jednocześnie niezwykle utalentowana artystka z Bułgarii, której debiutancki singiel Perfect jest stale obecny m.in. na playlistach Radia ESKA. Zajmuje także 4. miejsce na liście Shazam TOP 200 Polska oraz 19. pozycję na Airplay Chart
  • FRANS (Szwecja) – wykonawca głośnego hitu „If I Were Sorry”. W 2016 jego singiel zadebiutował na pierwszym miejscu krajowej listy przebojów, a jego piosenka stała się popularna w serwisie muzycznym Spotify, docierając do zestawienia najczęściej odsłuchiwanych utworów m.in. w Szwajcarii, Tajwanie, Islandii, Urugwaju, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Danii, Turcji i Niemczech.
  • LAKE MALAWI (Czechy) – zespół grający wysmakowaną muzykę z pogranicza popu, rocka i muzyki klubowej, w 2014 roku supportowali w Pradze występ samego Thirty Seconds to Mars, finaliści tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Izraelu, gdzie dotarli do finału ze swoim przebojem „Friend of a Friend”.
  • LUCA HÄNNI (Szwajcaria) - Singiel "Don’t Think About Me” promujący jego pierwszy album zadebiutował w 2012 roku na szczycie list przebojów w Szwajcarii, Austrii i Niemiec. Finalista i jeden z faworytów tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, na którym ostatecznie zajął 4.miejsce piosenką „She Got Me”.
  • CHRISTOPHER (Dania)– objawienie duńskiej sceny muzycznej. Jego energetyczne, taneczne przeboje i charakterystyczny, wysoki głos przysporzyły mu miliony fanów na całym świecie. Łącznie jego utwory dostępne w internetowych serwisach muzycznych ściągnięto 880 mln razy.

Widzowie głosowali podczas trwania koncertu i wybrali, że zwycięzcą Bursztynowego Słowika 2019, został Frans, wykonawca hitu If I Were Sorry. 

Najnowsze