Czy Biedronka będzie otwarta 11.09.2022? Gdzie zrobię zakupy w niedzielę i w jakich godzinach? Informacji na temat tego, jakie sklepy są otwarte w niedzielę szuka wiele osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ od 2018 roku obowiązuje w Polsce zakaz handlu w niedzielę. Dodatkowo, w 2022 r. przepisy dotyczące handlu w niedziele zostały mocno uszczelnione. W tym roku czekają nas jeszcze tylko dwie niedziele, podczas których będziemy mogli zrobić zakupy w dużych sklepach i galeriach handlowych. Niestety, 11 września 2022 to niedziela niehandlowa, przez co zdecydowana większość sklepów będzie zamknięta. Tego dnia zakupy mogą być utrudnione, jednak nie oznacza to, że nie będzie możliwości kupienia najpotrzebniejszych rzeczy. Część placówek nie jest objęta zakazem handlu w niedzielę.
Czy 11 września to niedziela handlowa? Czy będą otwarte sklepy?
Czy Biedronka będzie otwarta 11.09.2022?
Wiele sklepów szuka jednak luk w przepisach, by ich sklepy mogły być tego dnia otwarte. Jednym z nich jest Biedronka, która poinformowała, że w niedzielę chciałaby stać się biblioteką. Do części sklepów trafił już nawet książki i materiały promocyjne, a do Internetu wypłynął regulamin całej akcji. Sieć planowała uruchomić swoje placówki przez „Dziecięcą Bibliotekę Biedronki”. Jednak ze względu na sygnały ze strony polityków i niektórych pracowników sieć ostatecznie wycofała się z tego pomysłu.
Kalendarz szkolny 2022/2023. Kiedy są ferie i wakacje? Ile potrwa rok szkolny?
Sklepy otwarte w niedzielę 11.09.2022 - jakie?
Jakie sklepy będą otwarte w najbliższą niedzielę? Tego dnia będą otwarte niektóre małe sklepy osiedlowe i punkty franczyzowe, jak Żabka, Freshmarket czy Carrefour Express, jednak pod warunkiem, że za kasą staną właściciele lub osoby z ich najbliższej rodziny. Powstała też lista punktów, w których będzie można zrobić zakupy w niedziele:
- stacje paliw,
- sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel lub jego bliski krewny,
- markety na dworcach PKP,
- apteki,
- kwiaciarnie,
- sklepy działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka czy Carrefour Express,
- placówki pocztowe, w których minimum 40 proc. przychodu stanowią usługi
- pocztowe,
- miejsca rozrywki,
- lokale gastronomiczne,
- skupy produktów rolnych, mleka i runa leśnego,
- sklepy sprzedające materiały i narzędzia rolnicze,