Zima w Polsce

i

Autor: Kamil Krukiewicz/REPORTER

POGODA

Aż 50 centymetrów śniegu! Wszystko w ten weekend. Atak zimy, jakiego jeszcze nie było

2023-12-01 10:56

Przed nami atak zimy, jakiego w tym sezonie jeszcze nie było. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w weekend mieszkańcy południa Polski mogą spodziewać się obfitych opadów śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na niektórych obszarach naszego kraju wyniesie nawet 47 centymetrów!

Atak zimy na początku grudnia to nie żart! Najzimniejsza pora roku zbliża się wielkimi krokami, a najbliższy weekend przyniesie spore zmiany, szczególnie dla mieszkańców południowej Polski. Jak zapowiadają synoptycy, takiej śnieżycy, jaka spodziewana jest właśnie w sobotę 2 grudnia i w niedzielę 3 grudnia, w tym sezonie jeszcze nie było. Na twitterowym koncie IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego pojawiła się prognoza numeryczna pokrywy śnieżnej na końcówkę tego tygodnia. Jak wynika z opracowanej przez ekspertów mapy, cały weekend będzie obfitować w opady śniegu, jednak największych zmian należy spodziewać się w niedzielę. Na zimowe krajobrazy jak z pocztówek mogą liczyć mieszkańcy województwa podkarpackiego. W Rzeszowie należy spodziewać się prawie 50 centymetrów śniegu. Nie mniej zasypana będzie Małopolska. W Krakowie w niedzielę spodziewanych jest bowiem 30 centymetrów śniegu. Gdzie jeszcze posypie? W tych regionach zima będzie wyjątkowo ostra!

Zima 2023/2024 - TAKIEJ pogody nikt nie przewidział. Przed nami zima stulecia?

AFERA DODOWA! (WERSOW X FRIZ, ŚWIĄTECZNA PŁYTA JULII ŻUGAJ, GIBBS ZŁOTY CHŁOPAK, ROBERT LEWANDOWSKI) | Maks on Air

Śnieżyca w Polsce. Atak zimy w weekend

To dopiero pogodowy armagedon! Najnowsze prognozy pogody nie pozostawiają żadnych wątpliwości - w ten weekend poczujemy moc zimy, a szczególnie mieszkańcy południa Polski. Jak podaje IMGW, nie tylko w Rzeszowie i Krakowie należy spodziewać się grubej pokrywy śnieżnej. W Katowicach w niedzielę spodziewanych jest 29 centymetrów śniegu, w Zakopanem 50, w Lublinie i Olsztynie 21, a w Koszalinie 17. Gotowi na pierwszy taki atak zimy w tym sezonie?

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?