Atak zimy w maju 2020 - śnieg i mróz na zimnych ogrodników! Gdzie najgorsza pogoda?

2020-05-12 9:00 RW
Atak zimy w maju 2020 - śnieg i mróz na zimnych ogrodników! Gdzie najgorsza pogoda?
Autor: Piotr Korczak/REPORTER / EAST NEWS

Atak zimy w Polsce w maju, to duże zaskoczenie. Szczególnie biorąc pod uwagę koniec kwietnia, kiedy zobaczyli ponad 20 stopni Celsjusza. Powoli następuje zmiana pogody i osoby, które tęsknią za śniegiem mają powody do radości. Dużo się będzie działo w pogodzie, o czym możecie się przekonać już teraz. Najnowsze prognozy pogody przybliżamy na ESKA.pl.

Atak zimy w maju 2020 - śnieg i mróz wywoła duże zaskoczenie. Pogoda w Polsce drastycznie, z dnia na dzień, ulegnie zmianie. Zamiast słońca i bezchmurnego nieba, zapowiadane są opady deszczu, marznącego deszczu, a nawet białego puchu. Dodatkowo temperatura w dzień będzie bardzo niska, ale największego chłodu trzeba się spodziewać w nocy. Nie zdziwcie się, jeśli z samego rana będziecie musieć skrobać szyby w samochodzie. Co ciekawe, atak zimy w maju 2020 zapowiadany jest przez synoptyków na tak zwane święto zimnych ogrodników. 

Te HITY rządzą w maju! Nowości muzyczne, które musicie znać

Atak zimy w Polsce 2020 - kiedy?

Atak zimy rozpocznie się w nocy z 11 na 12 maja 2020. Jak informuje serwis fanipogody.pl, właśnie wtedy spodziewane są pierwsze przymrozki, a nawet obfite opady śniegu. Nie chodzi o obszary górskie, które i tak przez zimę nie zostaną ominięte. Na termometrach zobaczycie od 4-8 stopni Celsjusza, jednak warto pamiętać, że temperatura odczuwalna będzie dużo niższa. Zimowa aura utrzyma się w naszym kraju do 14 maja.

Atak zimy w Polsce 2020 - gdzie, województwa

Zima w Polsce powróci na święto zimnych ogrodników, a to wszystko zgodnie z przewidywaniami, które widnieją w globalnym systemie prognozowania pogody, a także w Europejskim Centrum Prognoz Średnioterminowych. Kilkanaście centymetrów śniegu ma spaść na Górnym Śląsku, w okolicach Opola, Karpacza, Kłodzka, Nysy, Częstochowy, a nawet Kielc.

Atak zimy w Polsce 2020 - ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się wydać pierwsze ostrzeżenia przed przymrozkami. Meteorolodzy ostrzegają, że lokalnie temperatura w nocy może spaść do -4 stopni Celsjusza. Przygotowano również specjalny film obrazujący zmienność głównych pól meteorologicznych:

Najnowsze