5.PKO Bieg Charytatywny 2019: zapisy. Gdzie, kiedy i jak się zgłosić?

2019-08-29 10:15
PKO Bieg Charytatywny
Autor: PKO

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” od pięciu lat odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12. miastach kraju. Startują w nim pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów. Za zaangażowanie zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na cel charytatywny, którym w tym roku jest wsparcie edukacji podopiecznych zz ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

5.PKO Bieg Charytatywny 2019: zapisy. Gdzie, kiedy i jak się zgłosić? Tegoroczne rywalizacja rozegra się 14 września w 12 miastach w całej Polsce: Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Sprawdź najważniejsze informacje o wydarzeniu!

5.PKO Bieg Charytatywny 2019: zapisy

Zapisy na 5. PKO Bieg Charytatywny ruszyły w poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 10:00 na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl. Gwarancję startu zapewnia nadanie numeru startowego, który jest przydzielany po zaksięgowaniu opłaty startowej. Jej wysokość nie jest stała, ale kwota od drużyny nie może być niższa niż 50 zł. Oznacza to, że minimalny koszt startu jednego uczestnika wynosi tylko 10 zł. W przypadku dzieci – nie mniej niż 5 zł. Środki z opłat startowych, jak co roku będą przekazane na cel biegu. PKO Bieg Charytatywny to zawody dla osób mających ukończone 14 lat, ale w towarzyszącym mu PKO Biegu Charytatywnym Młodych mogą uczestniczyć dzieci w wieku 1-13 lat. W każdym z 12. miast w Biegu głównym może wziąć udział maksymalnie 100 drużyn i 350 dzieci w rywalizacji Młodych.

5.PKO Bieg Charytatywny 2019: cel wydarzenia

PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a każdy jego uczestnik może pomagać. PKO Bank Polski angażuje się w wiele biegów w kraju, a każdemu towarzyszą organizowane przez bankową Fundację akcje charytatywne „biegnę dla…”, których celem jest pomoc dorosłym i dzieciom w ratowaniu zdrowia i życia. Od początku ich trwania, na ten cel Fundacja przekazała już ponad 5,8 mln zł. W ciągu czterech edycji PKO Biegu Charytatywnego, na rzecz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała już ponad 3 mln. zł. Jak mówi Jan Nowak, dyrektor Domu Dziecka w Równem:

Edukacja naszych podopiecznych to niezwykle ważna sprawa. Szkoła nie wystarczy. Powinny uczęszczać na zajęcia rozwijające zainteresowania, pogłębiające wiedzę czy pokazujące praktyczne technik uczenia się. Wykształcenie jest dla nich szansą na lepszy start. Dziękuję Fundacji PKO Banku Polskiego, że to dostrzega i pomaga naszym dzieciakom. Zapraszam na 5. PKO Bieg Charytatywny

W 5. PKO Biegu Charytatywnym pomagać mogą także kibice. Będą mogli stanąć do rywalizacji wyróżniając się w dopingowaniu swojej drużyny na każdym z 12. stadionów, na których odbywa się bieg. Liczą się aktywność, pomysłowość czy stroje. Zwycięskie drużyny kibiców będą mogły wskazać cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe 10 000 zł.

5.PKO Bieg Charytatywny 2019: ambasadorzy

Do udziału w PKO Biegu Charytatywnym zachęcają znane postaci ze świata sportu i kultury, które obejmują role ambasadorów zawodów w we wszystkich 12 miastach. W tym roku będą to:

 • Paweł Korzeniowski (Białystok),
 • Maciej „Gleba” Florek (Bydgoszcz),
 • Marek Kolbowicz (Koszalin),
 • Jacek Wszoła (Kraków),
 • Wanda Panfil (Lublin),
 • Artur Partyka (Łódź),
 • Marcin Urbaś (Poznań),
 • Paweł Kryszałowicz (Słupsk),
 • Marek Plawgo (Wrocław),
 • Karolina Gorczyca (Lidzbark Warmiński),
 • Sebastian Chmara (Ruda Śląska),
 • Paweł Januszewski (Warszawa).

5.PKO Bieg Charytatywny 2019: pikniki rodzinne

PKO Bieg Charytatywny to sportowe emocje, radość pomagania, ale też zabawa. W tym roku przygotowano specjalne atrakcje. W każdym z 12. miast odbywać się będą pikniki rodzinne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedną z atrakcji będzie strefa formy, w której znajdą się gry i zabawy ruchowe dla całych rodzin. Oprócz tego, w strefie zdrowia odbędą się warsztaty pierwszej pomocy oraz znajdzie się strefa cateringowa ze zdrowym menu. W trakcie pikników odbędą się też ekologiczne warsztaty – zero waste, w trakcie których uczestnicy zbudują makiety miast wykorzystując metodę upcyklingu. Uczestnicy będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów przy pomocy specjalnych gier i konkursów.

Najnowsze