The Last of Us

i

Autor: Naughty Dog

The Last of Us

The Last of Us Part 3: Ellie i Abby powrócą? Naughty Dog z jasnym kierunkiem

2024-03-17 12:45

Wydaje się, że najwyższy czas, aby Naughty Dog wykorzystało tę okazję i wprowadziło nowe postacie do uniwersum The Last of Us. Narasta jednak pytanie, czym jest aktualnie gra bez Ellie i Abby? Wszystko wskazuje na to, że dwie bohaterki muszą powrócić w kolejnej części.

Naughty Dog świetnie radzi sobie z kończeniem gier, w którym niejednoznacznie proponowana jest kontynuacja. Ellie mogłaby przeżyć resztę swoich dni jako samotna podróżniczka, musząc ponieść konsekwencje swoich czynów z Part 2 i nigdy więcej nie być widziana ani grywalna w serii. Jednak The Last of Us Part 2 pozostawiło zakończenie na tyle otwarte, że Ellie nadal może znaleźć odkupienie lub zamknięcie swojej historii w trzeciej części, a może nawet ponownie skrzyżować drogi z Abby. Tak czy inaczej, wydaje się nieuniknione, że w trzeciej części Last of Us ponownie zobaczymy Ellie i Abby, bo czym jest teraz seria bez tych dwóch bohaterek?

Czytaj też: The Last Of Us Part III powstaje? Poznaliśmy pierwsze szczegóły i nowe postacie

The Last of Us Part 3 wyznacza jasny kierunek

Oryginalna gra The Last of Us została zatytułowana Part 1, aby remake był spójny z Part 2, a jeśli następna gra z uniwersum TLOU będzie nosiła tytuł Part 3, jest prawie pewne, że będzie w niej występowała Ellie lub Abby.

Nazywanie nadchodzącej gry Naughty Dog Part 3 i niełączenie jej w ogóle z Part 1 i Part 2 nie miałoby sensu, dopóki Ellie i Abby nie otrzymają ostatecznego zakończenia. Oznacza to, że zawsze możliwy będzie powrót tych bohaterek. Ellie mogłaby na przykład ścigać Dinę i spróbować ponownie nawiązać z nią kontakt, a Abby i Lev mogliby opowiedzieć zupełnie nową historię.

Naughty Dog zakończyło Part 2 pozostawiając historie obu bohaterek otwarte na interpretację i kontynuację, gdyby kiedykolwiek chcieli wplątać ich w nową przygodę. Mówi się, że studio tworzy inną grę ze świata The Last of Us, która ma zahaczyć o nową grupę ludzi. Pozwoliłoby to deweloperom rozprostować nogi i wprowadzić zupełnie nową obsadę, którą gracz miałby spotkać — w zupełnie innej części świata, gdzie infekcja kordycepsem mogła przybrać nową potworną formę. Istnieje szansa, że oba przedsięwzięcia są przygotowywane w tym samym czasie, ale mimo to całkiem jasne będzie, w jakim kierunku pójdzie The Last of Us, gdy ujawnione zostaną tytuły kolejnych odsłon.

Historia z Koprem - Poszukiwany, poszukiwana

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?