GRY

Tales of Shire. Ta gra jest jak The Sims w świecie Władcy Pierścieni! [WIDEO]

2024-04-24 14:31

Tales of Shire to gra, która dedykowana jest fanom Władcy Pierścieni. Po wielu mrocznych kampaniach przyszła pora na coś... zupełnie innego. Wkrocz do świata hobbitów i stań się ważnym członkiem ich społeczności! Oto opowieść, która najbardziej przypomina... The Sims w świecie Tolkiena. Tylko, czy spodoba się fanom?

 Zobaczyliśmy oficjalną zapowiedź gry Tales of Shire. W sieci pojawił się również zwiastun, a premiera tytułu zbliża się wielkimi krokami. Fani chyba nie tego się spodziewali! Jeśli liczyliście na kolejną pełną walki przygodę to... możecie się rozczarować. Przed nami gra, która bardziej przypomina The Sims 4 niż Wojnę o Pierścień.

- Gra skupia się na rozgrywce dla jednego gracza i zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X, a także Nintendo Switch. „Stwórz własnego hobbita, który przybywa, aby zamieszkać w Nad Wodą. Odegraj rolę w rozwoju tej miejscowości, która ubiega się o formalne zaliczenie jej w poczet wiosek Hobbitonu” - możemy przeczytać w opisie, który znajduje się pod zwiastunem nowej zapowiedzi.

W oficjalnym opisie gry na Steam przeczytamy również:

,,Witaj w domu, hobbicie! Prowadź pełne uroku życie hobbita w cudownie błogiej scenerii Shire. Odkrywaj, ozdabiaj i udostępniaj w tym idyllicznym zakątku Śródziemia. Dołącz do przyjaznych hobbitów i znajomych postaci w Tales of the Shire: grze ze świata Władcy Pierścieni.

Stwórz własnego hobbita, który przybywa, aby zamieszkać w Nad Wodą. Odegraj rolę w rozwoju tej miejscowości, która ubiega się o formalne zaliczenie jej w poczet wiosek Hobbitonu. Zaproś wygodę do swojego domu, podejmuj decyzje w kwestii wystroju norki hobbita, opiekuj się ogrodem, łów ryby w przejrzystych stawach, zbieraj owoce leśne i zioła lub handluj z miejscowymi. Przyrządzaj domowe potrawy, dziel się nimi z okolicznymi hobbitami i pielęgnuj relacje.

Wokoło jest mnóstwo do zobaczenia i jeszcze więcej do zjedzenia, dlatego nie pozostaje Ci nic innego, jak rozkoszować się spacerami wśród malowniczych lasów, jezior i pastwisk.

Zrelaksuj się w miejscu, gdzie przede wszystkim liczą się codzienne drobiazgi. Pomóż zjednoczyć społeczność, aby Nad Wodą mogło stać się wioską. Zachwyć się rzeczywistością w Tales of the Shire: grze ze świata Władcy Pierścieni™."

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Charakterystyka gry:

  • Witaj w domu, hobbicie – wciel się w postać hobbita z uwielbianych książek J.R.R Tolkiena! Wybierz wygląd i przywdziej jak najlepszy strój hobbita, mając do dyspozycji mnóstwo możliwości. Zadbaj o wystrój hobbickiego domu, ustawiając dowolnie meble i wprowadzając zmiany w przytulnej przestrzeni swojej norki bez konieczności korzystania z ustalonej siatki w planie pomieszczeń. Każdego dnia odkrywaj kolejne cudowności w Nad Wodą, próbując zadomowić się w swojej nowej, spokojnej siedzibie i zaznać zasłużonego odpoczynku.
  • Jedzenie to miłość – bez posiłku dzień każdego hobbita byłby stracony. Wędkuj, uprawiaj ogród i zbieraj rośliny, aby napełnić spiżarnię owocami swojej pracy. Zbieraj sezonowe plony i kwiaty, obserwując czas upływający w twoim domostwie. Delektuj się ciepłem kuchni i pokaż umiejętności kulinarne, przygotowując potrawy na podstawie rozmaitych przepisów. Bierz udział w drugich śniadaniach lub zaproś innych hobbitów na przygotowaną przez siebie kolację. Serwuj potrawy zaproszonym gościom i zawieraj nowe przyjaźnie.
  • Poznaj Nad Wodą – wędruj po okolicy, aby odkrywać sekretne polany i zaginione skarby Shire. Doświadcz stale zmieniającej się pogody, która wpływa na codzienne zajęcia, a także sezonowych niespodzianek uzależnionych od bieżącej pory roku. Zdobywaj nagrody, poznając kolejne wątki swojej opowieści. Spotkaj słynne postacie i znajome rodziny hobbitów, aby handlować z nimi i zyskiwać ulepszenia umiejętności, ubrań, domu oraz robić wiele innych ciekawych rzeczy. Dołącz do klubów, wykonuj codzienne zadania i pomóż Nad Wodą stać się oficjalnie wioską.

Źródło: Tales of the Shire: gra ze świata Władcy Pierścieni

"Hobbit" czy "Władca Pierścieni"? Książki Tolkiena czy filmy Jacksona? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Akcja której książki rozgrywa się wcześniej?