Ta postać z Harry'ego Pottera miała zginąć. Fani byliby niepocieszeni? [WIDEO]

i

Autor: Warner Bros/courtesy Everett Collection Zdjęcie poglądowe - scena z filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter

Ta postać z Harry'ego Pottera miała zginąć. Fani byliby zrozpaczeni? WIDEO

2024-04-19 13:14

Harry Potter to niezwykły bohater. Miłość do książek, w których opisana została jego historia łączy pokolenia! Na kartach stron znajdziemy wiele wspaniałych postaci, a niektóre z nich musiały poświęcić swoje życie w walce z siłami zła. Wśród nich znaleźć miał się również ten uwielbiany przez czytelników bohater!

Kochacie filmy i książki z uniwersum Harry'ego Pottera? My też! Opowieść o czarodzieju, który wychowuje się w mugolskiej rodzinie i w końcu trafia do szkoły magii, by ostatecznie okazać się wielkim bohaterem, poruszyła czytelników i widzów z całego świata. Na kartach powieści spotykamy wielu niezwykłych bohaterów w tym oczywiście tych najbliższych Harry'emu - Rona i Hermionę. Wielu musieliśmy również pożegnać. Po utracie Syriusza i Zgredka niektórzy płakali równie długo, co tytułowy bohater serii. Okazuje się, że Rowling planowała odebrać życie jeszcze jednemu, bardzo lubianemu bohaterowi! Na szczęście tak się nie stało! O kogo chodzi?

Gdzie pójść na idealną randkę?

Ta postać z Harry'ego Pottera miała zginąć. Fani byliby niepocieszeni?

J.K. Rowling planowała, że w czasie bitwy o Hogwart zginie Artur Weasley i tym samym osieroci swoje dzieci, a wśród nich Rona. Finalnie to jednak Remus Lupin pożegnał się z życiem. Autorka zdecydowała o tym podczas tworzenia piątej części serii zatytułowanej 'Harry Potter i Zakon Feniksa'. Skąd ta zmiana zdania? Autora najpewniej zrobiła to z przynajmniej trzech powodów. Po pierwsze rodzina Weasley'ów ucierpiała podczas bitwy i tak bardzo ciężko. Jak pamiętają fani serii, zginął wtedy jeden z braci bliźniaków Rona - Fred. Mogło chodzić również o stworzenie podobieństwa między Harry'm a Teddym - synem Tonks i Lupina. Oczywiście śmierć wilkołaka była również końcem przygód Huncwotów. Czwórka przyjaciół połączona została na zawsze poprzez śmierć.

Więcej ciekawostek ze świata Pottera znajdziecie również w poniższym wideo.

Harry Potter: ARCYTRUDNY quiz dla fanów książek o młodym czarodzieju!

Pytanie 1 z 10
Co Harry i Hagrid zjedli przed odjazdem pociągu do Hogwartu w pierwszej części sagi?