egzamin

i

Autor: pixabay/lil_foot_

AI

Szybki sposób na naukę. Jak ChatGPT może pomóc uczniom?

2023-04-30 11:15

Czy ChatGPT może pomoc w nauce? O tym, że sztuczna inteligencja może pomóc w nauce, przekonał się student, który przy pomocy chatbota w rekordowym czasie przyswoił wiedzę potrzebną do egzaminu. Sprawdźcie, jak to zrobił.

ChatGPT pomoże w nauce?

Dla wielu studentów i maturzystów przygotowywanie się do egzaminów oznacza konieczność przebrnięcia przez stosy książek i notatek. Internauta, którego czekał trudny egzamin, znalazł sposób na to, by przyśpieszyć naukę.

Na początku użytkownik Reddita odnalazł transkrypcje wykładów i przeniósł ich treść do ChatGPT, prosząc chatbota, by ten zdecydował które z zawartych w tekście informacji mogą być użyteczne na egzaminie i przygotował ich listę. Chatbot przeanalizował całość tekstu i wybrał z niego najpotrzebniejsze informacje. Informacje wskazane przez AI musiał oczywiście zapamiętać student, ale ich ilość była znacznie mniejsza niż początkowa. Okazało się, że dzięki pomocy sztucznej inteligencji użytkownik w zaledwie trzy dni przyswoił wiedzę z wykładów, na których nigdy nie był. Nauczenie się wyselekcjonowanej przez chatbota wiedzy pozwoliła studentowi uzyskać na egzaminie bardzo dobry wynik sięgający 94 punktów.

Podobnie podczas przygotowywania się do egzaminów działają ludzie bez pomocy chatbota, zaznaczając kolorami wybrane fragmenty z książek i notatek, które warto zapamiętać.Ten sposób na przyśpieszenie nauki okazał się skuteczny. Wykorzystanie chatbota do analizy tekstu i wybrania z niego istotnych informacji może być przydatne i nie jest oszukiwaniem, bo na końcu i tak wybraną wiedzę trzeba po prostu zapamiętać i zdać na teście, czego chatbot za nas nie zrobi.