Świeta 2023. Najlepsze książki fantasy na prezent z 2023 roku! TOP 7

i

Autor: AI bing.com Zdjęcie poglądowe

Boże Narodzenie 2023

Świeta 2023. Najlepsze książki fantasy na prezent z 2023 roku! TOP 7

2023-12-08 14:14

Święta nadchodzą wielki krokami! To oznacza oczywiście, że już niedługo zaczniemy kupować prezenty. Co może ucieszyć naszych bliskich? Każdy geek i nerd z pewnością wybierze dobrą książkę! Najlepsze powieści fantasy z 2023 zebraliśmy dla was w jednym miejscu! To propozycje są idealne na prezent!

Spis treści

  1. Sześć szkarłatnych żurawi - Elizabeth Lim. Dla fanów azjatyckich klimatów
  2. Upominki świąteczne 2023 od LEGO
  3. Pokrzywa i kość - T. Kingfisher. Magia i wyzwania
  4. Katia. Cmentarne love story - Aneta Jadowska. Polskie fantasy z najwyższej półki
  5. Cztery pory magii - Aneta jadowska, Milena Wójtowicz, Marta Kisiel Magdalena Kubasiewicz. Fantasy z nutką słowiańskich klimatów
  6. Nie z tego świata - Kelly Creagh. Mrocznie o miłości

Szukasz idealnej książki na prezent? Marzy ci się dobra lektura z 2023 roku, którą mogłeś przegapić, a która odmieni twoje życie? Poniżej znajdziecie listę naszych propozycji! Z pewnością każda z nich zachwyci prawdziwych miłośników fantasy!

Pomorskie. Odwiedziłam knajpę Harry'ego Pottera w Gdańsku

Sześć szkarłatnych żurawi - Elizabeth Lim. Dla fanów azjatyckich klimatów

Shiori, jedyna księżniczka Kiaty, skrywa sekret – w jej żyłach płynie magia. Zazwyczaj udaje jej się to ukrywać, jednak w dniu ceremonii zaręczyn traci kontrolę. Na pierwszy rzut oka błąd Shiori wydaje się łutem szczęścia krzyżującym plany ślubu, którego nie chciała, ale zwraca on również uwagę Raikamy, jej macochy. Raikama także włada magią, dużo mroczniejszą. Aby jej tajemnice nie wyszły na jaw, wypędza księżniczkę i rzuca klątwę. Zamienia braci Shiori w żurawie, ostrzegając dziewczynę, że nie wolno jej nikomu o tym mówić, ponieważ z każdym słowem wypowiedzianym na ten temat jeden z braci umrze.

Bez grosza przy duszy, pozbawiona głosu, samotna Shiori szuka swoich braci, a podczas podróży odkrywa spisek bardziej podstępny i złożony niż zdrada Raikamy. Tylko Shiori może uratować królestwo, ale aby to uczynić, musi zrobić dwie dwie rzeczy: zaufać komuś, z kim nie chciała mieć nic wspólnego, i zaakceptować magię, którą uczyła się przez całe życie powstrzymywać.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Upominki świąteczne 2023 od LEGO

Pokrzywa i kość - T. Kingfisher. Magia i wyzwania

W tej księżniczka księcia zabija.

Po latach patrzenia, jak jej siostry cierpią z rąk agresywnego księcia, Marra – nieśmiała i wychowana w klasztorze – w końcu zdała sobie sprawę, że nikt nie przyjdzie im na ratunek. Nikt z wyjątkiem samej Marry.

Szuka więc pomocy u potężnej wiedźmy. Owszem, otrzyma od niej narzędzia potrzebne do zabicia księcia – najpierw jednak musi wykonać trzy niemożliwe zadania: zrobić psa z kości, uszyć płaszcz z pokrzyw i złapać do słoika księżycowy blask. I jak to bywa w opowieściach o książętach, czarownicach i córkach – niemożliwe to dopiero początek.

Marra wyrusza na misję wraz z wiedźmą, wróżką chrzestną, zhańbionym eksrycerzem i kurą opętaną przez demona. Cała piątka zbliża się do księcia, niczym palce jednej dłoni powoli zaciskające się na jego gardle. Razem chcą uwolnić rodzinę Marry i ich królestwo spod tyranii władcy.

Zdobywczyni nagród Hugo, Nebuli i Locusa, T. Kingfisher, przedstawia oryginalną i przewrotną przygodę w klimacie fantasy.

"Kingfisher jest mistrzynią. Pokrzywa i kość to wspaniałe połączenie mroku i fantazji – błyskotliwe i brutalne, przezabawne i prawdziwe wszędzie tam, gdzie trzeba. Poza tym muszę natychmiast zdobyć swojego własnego Kościpsa."

Travis Baldree, autor "Legend i Latte"

"Dzięki Pokrzywie i kości T. Kingfisher ugruntowuje swoje miejsce jako niewątpliwa, nieunikniona spadkobierczyni wielkich twórców fantastyki, jednocześnie będąc wśród nich wyraźnie i bezsprzecznie unikalnym głosem."

Seanan McGuire, autorka "Każde serce to wrota"

"Pokrzywa i kość to książka, która od razu staje się bliska sercu. W tej zachwycającej opowieści echa baśni i legend zderzają się ze swojskim pragmatyzmem. Historia pełna grozy, humoru, szczerości, roi się od postaci, które od razu pokochałam!"

Melissa Caruso, autorka "The Tethered Mage"

"Błyskotliwa, skrząca się opowieść o wyprawie głównej bohaterki, pełnej rzeczowej magii, niemożliwych zadań, a do tego z grupą fantastycznych, czarujących towarzyszy. Zachwyt na całego."

Louisa Morgan, autorka "Tajemnej historii czarownic"

"Ekscytująca, głęboko mądra, brutalna i współczująca, wszystko naraz."

Catriona Ward, autorka "Ostatniego domu na zapomnianej ulicy"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Katia. Cmentarne love story - Aneta Jadowska. Polskie fantasy z najwyższej półki

Miłość, śmierć i sprawiedliwość w Thornie

Katia jest nekromantką, odkąd tylko pamięta. Cmentarze, śmierć i zmarli to stałe elementy w jej życiu. Cała reszta, cóż, weszła w fazę chaosu.

Jej bezpieczny i przytulny dom przestał być azylem. Pomysł, by startować w wyborach do Starszyzny Thornu, zaczyna jej się odbijać czkawką. I wszystko wskazuje na to, że musi się przeprowadzić i postawić swoje dotychczasowe życie na głowie. A do tego ktoś wykrada z trumien ciała dziewczynek. Coś, na co nekromantka po prostu nie może pozwolić. Zwłaszcza gdy wytrącona z równowagi bogini daje jej ultimatum.

Czy w tym całym zamęcie Katia ma w ogóle jeszcze czas na sprawy sercowe? Przystojny i nieznośnie uroczy przedsiębiorca pogrzebowy sądzi, że i owszem. Nekromantka i przedsiębiorca pogrzebowy, czy to w ogóle może się udać?

Ta historia jest jak Katia – łączy w sobie ciepło i romantyczne porywy z makabrą śmierci i cmentarnych tajemnic.

"Pełna empatii Katia skradła moje serce. Zabrała mnie do Thornu na wycieczkę, której długo nie zapomnę."

Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka "Szeptuchy"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Cztery pory magii - Aneta jadowska, Milena Wójtowicz, Marta Kisiel Magdalena Kubasiewicz. Fantasy z nutką słowiańskich klimatów

Każda pora roku ma swoją magię, a każda bohaterka swoje demony…

Cztery pisarki. Cztery opowieści. Cztery pory roku. Cztery oblicza słowiańskiej mitologii i magii.

Autorki, które tworzą i fantastykę, i kryminały, zabierają Was na wycieczkę, w których granice gatunków literackich i światów się zacierają.

Wczesnowiosenny, marcowy ślub. Co robić, gdy rodzina twego już za moment męża chyba cię nie lubi? Życiowe (i śmiertelne) porady ze szczyptą BHP. Pełnia gorącego lata wśród zbóż. Czarownica trafia na wieś niespokojną i niezbyt też wesołą. Kto jest tam prawdziwym zagrożeniem? Listopadowa plucha w Thornie. Dora Wilk interweniuje, gdy uzbrojony mężczyzna zakłóca pogrzeb i tak wdeptuje w starą sprawę, która szybko nabiera świeżości, gdy znika kolejny chłopiec… Planszówkowy sylwester spędzany w górach w gronie przyjaciółek na śmierć (ekhem) i życie. Za to bez planszówek. Terapia małżeńska i porady weterynaryjne w cenie wyjazdu.

I… garść postaci prosto ze słowiańskiej mitologii.

Wymarzone i wyczekiwane połączenie jednych z najgorętszych nazwisk polskiej fantastyki! Jadowska, Kisiel, Kubasiewicz, Wójtowicz - to musi być magicznie wciągające!

Nie z tego świata - Kelly Creagh. Mrocznie o miłości

Piekielnie czarująca gotycka opowieść o miłości, tajemnicy i naprawdę kiepskich decyzjach.

Jane Reye posiada nadnaturalne zdolności. Rysuje to, co widzi, a widzi duchy i inne nadnaturalne istoty. Osierocona, większość życia spędziła w szkole dla dziewcząt w Lowood. Osiągnąwszy pełnoletniość, przyjmuje ofertę pracy od tajemniczego Eliasa Thornfielda, właściciela ogromnej gotyckiej posiadłości Fairfax w Wielkiej Brytanii. Wraz z sobie podobnymi ma uwolnić dworzyszcze od niebezpiecznej istoty, która je nawiedza.

Na miejscu okazuje się, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Po pierwsze, Elias Thornfield jest młody, przystojny i bardzo, bardzo niepokojący. Po drugie – niechętnie dzieli się swoimi sekretami. Po trzecie zaś, istota nawiedzająca posiadłość, wcale nie jest duchem, a Jane miała już z nią wcześniej do czynienia.

Sięgnąwszy do swych talentów, Jane odkrywa, że klucz do rozwiązania tajemnicy Fairfax i Eliasa Thornfielda może skrywać się w niej samej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.