S1mple

i

Autor: ESL

CS2

S1mple nazwany „twarzą Rosji” przez byłego gracza CS:GO. Kontrowersyjne początki z CS2

2023-10-02 9:24

Counter Strike'2 na dobre zawitał do platformy Steam i trzeba mu przyznać - bije rekordy popularności pomimo swoich problemów z rozgrywką. Co ciekawe w przypadku tak głośniej premiery oraz zakończenia ery CS:GO, e-sportowa scena doczekała się pierwszych kontrowersji po wypowiedzi Jake „Stewie2K” Yip.

Brak znajomości geograficznej Stewie2K wywołał burzę na scenie CS

Sprawcą całego zamieszania jest Jake „Stewie2K” Yip, była gwiazda północnoamerykańskiego Counter-Strike’a, która stosunkowo łagodnie skomentowała Oleksandra „s1mple” Kostylijewa, nazywając go na transmisji live „twarzą Rosji”. Chociaż normalnie byłby to po prostu zabawny przypadek braku wiedzy geograficznej przeciętnego Amerykanina, istnieje jeden rażący problem - s1mple jest Ukraińcem, a Ukraina wciąż jest w stanie wojny z najeżdżającą Rosją, co mocno poruszyło zawodnika NAVI oraz społeczność z tamtego kraju.

Czytaj też: CS2 jest zdecydowanie gorszy niż CS:GO. Dlaczego gracze narzekają, a e-sportowcy są zachwyceni? [OPINIA]

Co zrozumiałe, s1mple poczuł się urażony klipem, mówiąc w późniejszym tweecie, że Stewie2K prawdopodobnie nie byłby szczęśliwy, gdyby nazywano go „Twarzą Korei Północnej” - Tweet został już usunięty.

Czytaj też: CS2 mocno krytykowane przez weteranów CS:GO. „Kluczowy element jest zepsuty”

S1mple otwarcie nawoływał do pokoju na największych arenach Counter Strike'a, jak widać bezskutecznie. Inwazja rozpoczęła się w lutym 2022 r. podczas IEM w Katowicach, a s1mple przejął mikrofon i zapoczątkował moment, który trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie.

Czytaj też: S1mple ujawnia szokujący czas gry w CS:GO przed przejściem na Counter Strike 2. Grał prawie 1000 dni!

Wszyscy chcemy pokoju, dla Ukrainy i całego świata. Wszyscy się boimy i wszyscy musimy dać przykład na tym turnieju. Musimy pozostać razem jako całość, z naszymi fanami, przyjaciółmi i wszystkimi, którzy nas oglądają. A my wszyscy musimy przede wszystkim pozostać ludźmi”. – powiedział s1mple.

Czytaj też: Polacy z Virtus Pro powrócą do e-sportu w CS2? To właśnie oni znaleźli się na liście fanów

Ukraiński zawodnik Natus Vincere w 2022 roku przekazał także armii ukraińskiej równowartość 33 000 dolarów.

Można śmiało powiedzieć, że s1mple osobiście przyjął ten nieszablonowy komentarz i trudno go za to winić. W czasie wojny ukraińscy i rosyjscy gracze znaleźli się w wielu trudnych sytuacjach i trudno jest usłyszeć tak niesmaczne wzmianki. Niezamierzone lub zamierzone stwierdzenie, wywołało burzę na scenie Counter-Strike'a, a wiele osób komentuje tę sprawę w mediach społecznościowych.

Czytaj też: CS2 — 5 rzeczy według S1mple’a i Ropz’a, które trzeba zmienić w następcy CS:GO

Miejmy tylko nadzieję, że obaj panowie to przedyskutują i osiągną porozumienie, zanim fani swoich gwiazd sami wezmą sprawy w swoje ręce.

Ile wiesz o grze CS:GO? 10 punktów zdobędą tylko prawdziwi Global’e

Pytanie 1 z 10
Jaką mapę nazywa się potocznie De_Polska?
Wybory 2023. Debata "Super Expressu" Emerytury, kolejki do lekarza, programy socjalne