Screen ze zwiastuna N7 Day 2023 / BioWare

i

Autor: Screen ze zwiastuna N7 Day 2023 / BioWare

Gry

Powstanie Mass Effect 5? Tajemniczy wpis i teaser od BioWare rozbudził nadzieje fanów

2023-11-08 11:19

Każdego 7 listopada zarówno fani, jak i twórcy gier z serii Mass Effect świętują dzień N7, który nawiązuje do znanego z gry skrótu wojskowego Przymierza Systemów. W tym roku twórcy gry opublikowali tajemniczy wpis, który może sugerować, że BioWare nie zakończył swojej kosmicznej serii. Zobaczcie teaser, który rozbudził nadzieje fanów na powstanie gry Mass Effect 5.

Powstanie Mass Effect 5? Co oznacza tajemniczy wpis BioWare?

Seria Mass Effect zdaniem wielu graczy to jedna z najlepszych gier fabularnych w klimacie science-fiction. Coroczne święto N7 obchodzone 7 listopada to najlepszy dowód na to, jak dużą popularnością cieszy się gra, której pierwsza część pojawiła się w 2007 roku. Tegoroczne święto Mass Effect rozbudziło nadzieje graczy na powstanie nowej gry z tej serii. Studio BioWare opublikowało tego dnia kilka tajemniczych materiałów, ujawniając przy okazji potencjalny tytuł nowej gry w tym uniwersum. Na stronie gry deweloperzy opublikowali specjalny wpis z okazji N7, w którym podziękowali fanom serii za wsparcie. W ostatnim akapicie zauważyć można było dziwny zestaw jedynek i zer umieszczonych w tekście. Fani od razu zabrali się za odszyfrowanie kodu binarnego, który ujawnił nazwę „Epsilon”. Wkrótce po tym w serwisie YouTube pojawił się krótki teaser o tym samym tytule, na którym zobaczyć możemy tajemniczą bohaterkę ubraną w mundur z symbolem N7, która ewidentnie szykuje się do walki.Przy okazji warto też zwrócić na treść samego wpisu BioWare, w którym znajdziemy ciekawe informacje:

„Przez lata zadawaliśmy sobie wiele z tych samych pytań, które wy sami nam zadawaliście! Co się stało ze wszystkimi, których znacie i kochacie w tych grach? Kto naprawdę zginął? Kto z kim doczekał się dzieci? Jak brzmi kwilenie dziecka volusa? A co z galaktykami? I te zakończenia!”

„Co do diaska stało się z naszą uczoną Asari pełniącą obowiązki Handlarza Cieni? Co z S… Nieważne, wiecie o co chodzi. Oczywiście są też odpowiedzi na te pytania, ale musicie poczekać, by je poznać. A wszystko, co ujawnimy, nie będzie łatwe do znalezienia, zgodnie z tradycją N7Day”

Jako fanka tej serii trzymam mocno kciuki za to, żeby BioWare zdecydował się na stworzenie gry Mass Effect 5, w której poznamy dalsze losy bohaterów tej gry.

Masz dla nas ciekawy nerd-temat? Zgłoś go na [email protected]! Odwiedź nas również na Facebooku NerdSfera - fantastyczna strona życia i Twitterze https://twitter.com/NerdSferowo.

Star Wars: Quiz. Sprawdź, którym Jedi jesteś!

Pytanie 1 z 12
Jeśli miałbyś /miałabyś zginąć to tylko…
Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?