Screen ze zwiastuna Kajtek Czarodziej / Kino Świat

i

Autor: Screen ze zwiastuna Kajtek Czarodziej / Kino Świat

Film

Polski Harry Potter? Wkrótce premiera filmu fantasy Kajtek Czarodziej!

2023-09-21 17:26

Na ekrany kin trafi ekranizacja książki Janusza Korczaka o młodym czarodzieju. Można śmiało powiedzieć, że Kajtek czarodziej to Polska wersja Harry'ego Pottera. W internecie właśnie pojawił się zwiastun filmu. Kajtek czarodziej to opowieść pełna magii i humoru. Już wkrótce ten polski film fantasy trafi do kin. Zobaczcie zwiastun i sprawdźcie, kiedy odbędzie się premiera.

Spis treści

  1. Polski Harry Potter - Kajtek Czarodziej
  2. Kajtek Czarodziej - kiedy premiera?
  3. Kajtek Czarodziej - obsada i reżyseria

Polski Harry Potter - Kajtek Czarodziej

Zanim miliony czytelników poznało i pokochało przygody młodego czarodzieja Harry’ego Pottera, był Kajtek Czarodziej. Książka Janusza Korczaka o młodym czarodzieju ukazała się w 1934 roku pod tytułem Kajtuś czarodziej. To opowieść o chłopcu, który odkrywa, że ma magiczne zdolności, nad którymi chce nauczyć się panować. Co okazuje się nie być prostym zadaniem.

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły:

Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?

Jak mówią twórcy filmu, Kajtek Czarodziej to opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata w lekki sposób, która oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć.

Kajtek Czarodziej - kiedy premiera?

Już wkrótce ten rodzinny film fantasy znajdzie się na ekranach kin, jego premiera planowana jest na 3 listopada. Kajtek Czarodziej podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2023 będzie walczyć o nagrodę im. Janusza Korczaka. Produkcja jest również nominowana do Złotych Lwiątek - statuetki przyznawanej przez najmłodszych widzów. Czy będzie to hit na miarę Harrego Pottera? Przekonamy się już wkrótce. Zwiastun filmu znajdziecie poniżej.

Kajtek Czarodziej - obsada i reżyseria

W roli tytułowej występuje Eryk Biedunkiewicz znany z serialu BBC Świat w ogniu, a partnerują mu zarówno debiutanci, jak i gwiazdy polskiego filmu: Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Anna Dzieduszycka, Grzegorz Damięcki i Piotr Głowacki. Za reżyserię filmu odpowiada Magdalena Łazarkiewicz - twórczyni Ostatniego dzwonka.

Quiz o Harrym Potterze. Ile wiesz o kultowej serii książek i filmów?

Pytanie 1 z 10
Z ilu książek składa się seria autorstwa J.K. Rowling?