Pokemony zawładnęły obrazami Van Gogha! Zastąpiły dzieła artysty w muzeum [ZDJĘCIA]

i

Autor: https://twitter.com/vangoghmuseum Zdjęcie poglądowe

Pokemon

Pokemony zawładnęły obrazami Van Gogha! Zastąpiły dzieła artysty w muzeum [ZDJĘCIA]

2023-10-02 15:48

Ta akcja jest niezwykła i ma zachęcić młodych do obcowania ze sztuką. Obrazy Pokemonów oparte na znanych dziełach niderlandzkiego mistrza Vincenta Van Gogha zawisły w muzeum w Amsterdamie 28 września. W piątek natomiast doszło do prawdziwego oblężenia muzealnego sklepu, w którym można było zdobyć kolekcjonerskie karty Pokemon.

Skąd wziął się w muzeum obraz przedstawiający Pikachu w kapeluszu? To oczywiście nawiązanie do płótna Van Gogha "Autoportret w szarym filcowym kapeluszu" (1887). Ten i inne obrazy prezentowane są od 28 września w muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Dyrektor muzeum Emilie Gordenker informuje, że akcja ma ważny cel: 'Chcemy dotrzeć do nowych pokoleń'. Jak można się było spodziewać, wystawa, poprzedzająca 50. rocznicę powstania muzeum, okazała się wielkim hitem. Setki osób odwiedziły również w piątek 29.09.2023 muzealny sklep, by otrzymać specjalne karty Pokemon. Na nagraniach widać, jak fani Pokemon niemal wyrywają je sobie z rąk!

Limitowane karty, które dostępne były w muzeum mają szansę osiągnąć w przyszłości zawrotne sumy na aukcjach. Pokémon Trading Card Game to gra karciana istniejąca od 1996 roku. Chociaż od premiery tej gry minęło dużo czasu, to do dzięki nowym zestawom i dodatkom gra nadal cieszy się dużą popularnością.

Przeczytaj też: Karty Pokémon. Jak odróżnić oryginalną kartę od podróbki?

Nielegalne wyścigi we Wrocławiu. Policja nałożyła 160 mandatów

Pokemon. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się ten Pokemon?
Zdjęcie