Pokemon Legends Z-A

i

Autor: Pokemon

Pokemon

Pokemon Legends Z-A z „pierwszą czerwoną flagą”. Zaniepokojeni fani obawiają się odejścia od formuły

2024-02-28 8:03

Podczas wydarzenia Pokemon Day firma zaoferowała trenerom na całym świecie coś, na co czekali z niecierpliwością. Ogłoszenie Pokemon Legends Z-A ujawniło, że Gamefreak kontynuuje niezwykle dobrze przyjętą serię spin-offów. Jednak post na X od Nintendo of America zwiastujący nadejście gry zawiera jedno słowo, które zaniepokoiło wielu graczy.

Akcja Pokemon Legends Z-A odbędzie się „całkowicie w Lumiose City”

Nintendo of America opisuje Pokemon Legends Z-A jako „nową przygodę osadzoną w całości w Lumiose City”. Pomimo ogromnych rozmiarów miasta i jego potencjału do dalszej rozbudowy za pomocą nowoczesnego sprzętu, gracze obawiają się odejścia od starej i lubianej formuły. Fani Pokemonów są przyzwyczajeni do ogromnych obszarów dzikiej przyrody, na których mogą eksplorować, czy to pikselowane trasy starszych tytułów, czy nowsze otwarte światy Pokemon Scarlet & Violet. Gracze nazwali decyzję o umieszczeniu nowego tytułu w jednym mieście „pierwszą czerwoną flagą”.

Czytaj też: Pokemon Day 2024 — Wszystkie najważniejsze ogłoszenia! GO, Sleep, Scarlet & Violet i wiele więcej

Na początku byłem podekscytowany, ale już nie jestem” – powiedział jeden z graczy w związku z ogłoszeniem. „Lepiej, żeby to nie była rozgrywka wyłącznie w mieście. Jak oni mogą oczekiwać, że ludzie złapią tam Pokemona albo zrobią tam cokolwiek innego?” – zapytał inny gracz.

Warto zaznaczyć, że Nintendo of America to jedyne konto, na którym wspomniano, że gra będzie rozgrywać się w całości w Lumiose. Niektórzy fani spekulują, że może to być błędne tłumaczenie lub nieporozumienie.

Szymon Hołownia w Krakowie

Pokemon QUIZ — Którym Pokemonem jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest twój ulubiony sezon serialu Pokemon?