Najlepsze książki i komiksy fantasy o Japonii. Tytuły nie tylko dla fanów 'Wojny makowej'

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Książki i Komiksy

Najlepsze książki i komiksy fantasy o Japonii. Tytuły nie tylko dla fanów 'Wojny makowej'

2024-03-12 8:25

Kochacie klimaty Spirited Away: W krainie bogów? Fascynuje was fantastyka rodem z Dalekiego Wschodu? Specjalnie dla miłośników tego typu literatury i komiksu przygotowaliśmy zestawienie najlepszych tytułów, które na rynku pojawiły się w ostatnich latach! Niektóre nowości mogliście przeoczyć!

Spis treści

  1. Dziewczyna, która skoczyła do morza - Axie Oh
  2. Ronin. Wiedźmin. Tom 1
  3. Cień Kitsune - Julie Kagawa
  4. Tancerze burzy. Wojna lotosowa. Tom 1 - Jay Kristoff
  5. Historie szeptane przez wiatr - Angelika Grajek

Dziewczyna, która skoczyła do morza - Axie Oh

Powieść zainspirowana filmem "Spirited Away: W krainie bogów" i mitologią koreańską! Dla fanów "Wojny makowej" Rebecci F. Kuang Każdego roku, gdy zabójcze sztormy nawiedzają rodzinne strony Miny, dziewczyna z jej wioski jest ofiarowywana Bogu Morza jako panna młoda. Mieszkańcy wierzą, że w końcu któraś z nich będzie tą, która spodoba się podmorskiemu władcy. A kiedy tak się stanie, niszczycielskie żywioły przestaną pustoszyć ich ziemię.

Wielu mieszkańców myśli, że to właśnie Shim Cheong, najpiękniejsza dziewczyna w wiosce, może być legendarną panną młodą. Niestety jest ona wybranką brata Miny – Joona. I w nocy kiedy ma zostać poświęcona Bogowi Morza, Joon podażą za ukochaną, wiedząc, że może zapłacić za to życiem.

Jednak tego dnia to nie Shim spróbuje przypodobać się Królowi Morza, a Mina, która, aby ocalić brata, rzuca się w głębiny. Mina trafia do podmorskiego Królestwa Duchów, magicznego miejsca zamieszkanego przez bogów i mityczne bestie. Ku jej zaskoczeniu, bóg, którego szukała, jest pogrążony we śnie. Z pomocą przychodzi jej tajemniczy młody mężczyzna Shin. Razem z nim oraz grupą sprzymierzeńców Mina zamierza obudzić boga i zakończyć koszmar mieszkańców swojej wioski. Jednak nie ma wiele czasu. Człowiek nie może bez końca przebywać w świecie duchów, a wokół dziewczyny znajdą się tacy, którzy zrobią wszystko, aby Bóg Morza nigdy się nie obudził…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Iga Świątek w zjawiskowej kreacji – sesja w Paryżu ESKA

Ronin. Wiedźmin. Tom 1

Mroczny świat wiedźmina przeniesiony w realia feudalnej Japonii z epoki Edo. Geralt podróżuje po kraju, a celem jego poszukiwań jest yuki onna, tajemnicza pani śniegu. Znalezienie jej nie będzie jednak wcale takie proste, a po drodze wiedźminowi przyjdzie zmierzyć się z kappą i innymi przeciwnikami wywodzącymi się z japońskich legend i mitów. Czy mozolnie zbierane wskazówki w końcu ułożą się w całość i Geralt odnajdzie zjawiskową kobietę? Autorem scenariusza jest Rafał Jaki, a rysunki przygotował Hataya.

Opis pochodzi od wydawcy.

Cień Kitsune - Julie Kagawa

Być lisem jest znacznie prościej, niż być człowiekiem. Dla młodej Yumeko, magicznej istoty zwanej kitsune, jeszcze nie jest to oczywiste. Żyjąc na granicy świata duchów i śmiertelników szuka swojej drogi ku przeznaczeniu. Ono jednak znajdzie ją samo, w dniu, w którym horda demonów odbierze jej to, co uważała za dom i wszystkich, których uważała za rodzinę.

Zrozpaczona, przerażona i bezbronna wie jedno: musi ochronić skarb, który został jej powierzony. Ukryć go w jedynym bezpiecznym miejscu - świątyni z legendy, zrodzonej z mitu i plotki. Na drodze do celu stoją krwiożercze demony, potężna magia i morze zwykłej, ludzkiej podłości. A młoda, niedoświadczona kitsune ma tylko swoją lisią magię i spryt. I rozpalający jej duszę coraz mocniej błękitny, zimny płomień gniewu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tancerze burzy. Wojna lotosowa. Tom 1 - Jay Kristoff

Wojna lotosowa w zupełnie nowej odsłonie! Niesamowita trylogia fantasy osadzona w steampunkowej dystopii inspirowanej średniowieczną Japonią. Dla wszystkich fanów doskonałej gatunkowo fantastyki, dynamicznej, wartkiej akcji oraz bohaterów, których się bardzo lubi.

Skażony przez przemysł krwawego lotosu świat wysp Shima zmierza ku nieuchronnej ekologicznej i społecznej katastrofie. Demony i bóstwa z japońskich mitów współistnieją z przedstawicielami wysoko rozwiniętej Gildii. Miliony poddanych niewolniczo pracują i umierają pod okrutną władzą szoguna. Młoda łowczyni na rozkaz swego szalonego władcy ma schwytać mitycznego gryfa. Spotkanie Yukiko z tą niesamowitą, inteligentną istotą staje się początkiem zmian zarówno w życiu bohaterki, jak i w historii całej krainy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Historie szeptane przez wiatr - Angelika Grajek

Opowieść zanurzona w świecie dalekowschodnich mitów i legend, gdzie wśród leśnych drzew bytują duchy oraz bogowie, a wiatr szepcze zapomniane historie. Maylea Ukiyo ma jeden cel - uciec od aranżowanego małżeństwa z nieznanym mężczyzną. Gdy jej kuzyni w obliczu wojny uciekają z domu, dziewczyna dostrzega szansę na wolność. Ze skradzioną tożsamością i wielką determinacją wstępuje w szeregi cesarskiej armii. Wkrótce odkrywa jednak, że los ma dla niej inne plany.  Niełatwo uciec przed przeznaczeniem, którego czerwone nici, choć niebywale długie i zawiłe, zawsze prowadzą we właściwe miejsce. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

QUIZ: Czarodziejka z Księżyca. Sprawdź swoją wiedzę z tej klasycznej serii anime!

Pytanie 1 z 6
Jak miała na imię główna bohaterka?