Miasto smoków. Płomień i cień. Debiutancka powieś Beaty Park rozapli wasze serca!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Książki

Miasto smoków. Płomień i cień. Debiutancka powieść Beaty Park rozpali wasze serca!

2024-02-28 15:19

28 lutego nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się powieść „Miasto smoków. Płomień i cień” Beaty Park! Zapierająca dech przygoda fantasy jest idealna dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera, serii Cień i Kość czy powieści o Nocnych Łowcach. Ruszcie na wyprawę do świata pełnego magii, niebezpieczeństw i... smoków!

Spis treści

  1. Miasto smoków. Płomień i cień - o czym jest książka?
  2. Beata Park - o autorce powieści Miasto smoków. Płomień i cień 
  3. Miasto smoków. Płomień i cień - przeczytaj fragment
  4. Miasto smoków. Płomień i cień - gdzie kupić?

Miasto smoków. Płomień i cień - o czym jest książka?

Anna nigdy nie wierzyła w magię i smoki. Ale czy można zaprzeczyć ich istnieniu, jeśli jeden z nich staje tuż przed nią?

Anna prowadzi najzwyklejsze na świecie życie. Jak wszystkie nastolatki. Aż do chwili, gdy jej ojciec znika w tajemniczych okolicznościach, a ona… zostaje porwana przez smoka i trafia na wyspy, które zamieszkują Drakanie – ich jeźdźcy. Wszystko wokół niej staje się coraz dziwniejsze. Dowiaduje się, że ma magiczne umiejętności. Jeden z najbardziej nieposłusznych smoków nie odstępuje jej nawet na krok. Poznaje też Williama, niesamowicie przystojnego, młodego Drakana. I choć stara się go unikać, ich drogi i tak ciągle się krzyżują. Kiedy nieoczekiwanie potwierdza się istnienie pewnego starożytnego manuskryptu, sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Jeśli trafi on w niepowołane ręce, wszystkich czeka zagłada. Czy Anna odnajdzie ojca, nim będzie za późno? Jak poradzi sobie z okiełznaniem buntowniczego smoka? I czy plotki o Williamie okażą się prawdą…?

Pomorskie. Odwiedziłam knajpę Harry'ego Pottera w Gdańsku

Beata Park - o autorce powieści Miasto smoków. Płomień i cień 

Beata Park od dziecka kochała czytać. Tworzyła w głowie wiele historii, ale nie odważyła się ich spisywać. Życie prowadziło ją krętą ścieżką – ukończyła filologię koreańską, następnie pracowała jako stewardesa, dzieląc czas między Polskę a Koreę. Jednak miłość do książek i pisania okazała się zbyt wielka, aby mogła o nich zapomnieć. Uwielbia dobrą kawę i tteok. Na portalach społecznościowych pokazuje życie w Korei Południowej, która jest jej drugą ojczyzną.

Miasto smoków. Płomień i cień - przeczytaj fragment

– Masz, przebierz się – powiedział, rzucając ubrania ze skóry.

– Tu? – zdziwiłam się.

– Mam ci zbudować przebieralnię? Odwrócę się.

Jakoś w to wątpię, pomyślałam, ale nie miałam wyjścia i sięgnęłam do suwaka na plecach. Cholera.

– Musisz mi pomóc – burknęłam. – Nie sięgam do zamka.

Spodziewałam się głupiego komentarza, ale bez słowa podszedł do mnie od tyłu. Poczułam na szyi palący dotyk. Byłam wdzięczna, że nie widzi moich rumieńców. Głupia, przecież on tylko rozpina sukienkę. Ale to jednak wystarczyło, żeby mój oddech zaczął przyśpieszać. Musnął mnie jeszcze delikatnie opuszkami palców wzdłuż kręgosłupa, wywołując tym dreszcz rozkoszy. Usłyszałam, jak przełyka ślinę.

– Szkoda, że nie mamy więcej czasu – szepnął mi do ucha.

Miasto smoków. Płomień i cień - gdzie kupić?

Książka Miasto smoków. Płomień i cień jest już dostępna między innymi w internetowych sklepach:

QUIZ fana fantasy. Czy dopasujesz bohatera do filmu lub ksiażki, z której pochodzi?

Pytanie 1 z 10
Kaz Brekker to bohater książki: