Lethal Company

i

Autor: Steam

Gry

Lethal Company, czyli dlaczego będzie to najlepszy horror kooperacyjny 2024 r.

2023-12-30 20:08

Przebojowy kooperacyjny horror, Lethal Company jest teraz oficjalnie najwyżej ocenianą premierą tego roku na Steamie, wyprzedzając takie perełki, jak remake Resident Evil 4 i Baldur's Gate 3, który pojawił się po wczesnym dostępie, w niecałe sześć tygodni. Co ciekawe stał on się również najpopularniejszą grą w swoim gatunku, bijąc na głowę, chociażby Dead by Daylight.

Przytłaczająco dobre recenzje Lethal Company

Steam umieścił Lethal Company na szczycie swojej oferty na rok 2023, z pewnymi niewielkimi rozbieżnościami wynikającymi ze sposobu ważenia danych. SteamDB przyznaje mu 97,28% pozytywnego wyniku, podczas gdy Steam 250 uzyskał 99% pozytywnego wyniku. Tymczasem na aktualnej stronie gry na Steamie podano 98% pozytywnych recenzji, a ich dokładna liczba to ponad 79 tysięcy. Oficjalne dane Valve dotyczące bestsellerów pokazują, że Lethal Company, hit wczesnego dostępu za niecałe 50 zł, jest obecnie drugim najlepiej sprzedającym się produktem na Steamie, zaraz za samym Steam Deckem. Pobija Call of Duty, Counter-Strike 2 i Cyberpunk 2077 pod względem sprzedaży, przynajmniej na razie. Marginesy są niewielkie, ale nie ma wątpliwości, że Lethal Company to prawdziwy hit, i to znacznie przekraczający swoje możliwości.

W chwili pisania tego tekstu serwis Steam Charts podaje, że najwyższa liczba graczy w historii jednocześnie wyniosła 184 015, z czego około 42 055 grało nawet w absolutnie najsłabszym okresie. Gra ma także swój moment na Twitchu, gdzie w chwili pisania tego tekstu liczba widzów w tej kategorii wynosiła około 38 tysięcy.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris opowie historię przed Geraltem z Rivii. Prequel ma ogromny potencjał

Lethal Company bije swoich rywali na głowę

Kiedy słyszysz „horror dla wielu graczy”, bez wątpienia pierwszą grą, która przychodzi na myśl, jest Dead by Daylight, Phasmophobia, czy Sons of the Forest. Nagle pojawia się nowy niezależny horror, który nabiera rozpędu, z większą liczbą graczy. Układ gry jest banalnie prosty. Jako kontrahenci pracujący dla metaforycznej, ale mimo to tytułowej Lethal Company, ty i twoi internetowi kumple wkraczacie do opuszczonych baz na pustych księżycach i musicie odzyskać jak najwięcej ocalałych oraz gadżetów, zanim wszystko stanie się… śmiertelne. Lethal Company to kooperacyjna gra typu horror w duchu Dead by Daylight. Gra ma świetny chwyt polegający na wykorzystaniu komunikacji głosowej. Wszystko, co robisz w Lethal Company, łącznie z mówieniem, wymaga narzędzi – jeśli oddalisz się za bardzo od znajomych i nie wydałeś części pieniędzy w grze na zakup radia, jesteś sam, a to najgorsza z możliwych opcji. Jeśli jeszcze nie próbowałeś tej zabawy, to wiedz, że warto!

Marcin Cebula o swojej zmarnowanej „setce” i wielkich nerwach w końcówce

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?