Schalke 04

i

Autor: Schalke 04 Twitter

LEC 2024

LEC 2024: Jedna z największych drużyn kończy z dywizją League of Legends po prawie dekadzie

2024-04-02 10:13

Schalke 04 ogłosiło, że zamyka sekcję e-sportową League of Legends i zamiast tego skupi się na scenie FC 2024. Podjęta decyzja ma być zgodna z podstawową działalnością zespołu, jaką jest piłka nożna, ale dla wielu długoletnich kibiców LEC, jest to strzał wymierzony w samo serce.

Schalke 04 kończy z League of Legends po prawie 10 latach

Były toplaner i zawodnik Schalke 04, a obecnie gwiazda GIANTX, Andrei „Odoamne” Pascu, po oficjalnym ogłoszeniu wyraził swój smutek, mówiąc, że ma mnóstwo wspomnień z okresów spędzonych w zespole. 29-letni weteran powiedział: „klub był tak pełen pasji i oddania. Smutno jest patrzeć, jak się rozpada”.

Czytaj też: LEC 2024: Polacy jedną nogą poza fazą play-off Wiosennego Splitu. Czas na decydujące mecze

Nie pomogło również to, że drużyna piłkarska Schalke 04 spadła z Bundesligi, najwyższej ligi zawodowej piłki nożnej w Niemczech, co zmusiło drużynę do sprzedaży slotu LEC drużynie BDS za ogromną kwotę 26,5 miliona euro. Teraz wygląda na to, że zespół udoskonala swoje wysiłki na scenie e-sportowej, zamykając działalność we wszystkim, co nie jest związane z piłką nożną.

Schalke 04 walczyło na scenie League of Legends EU LCS i LEC w latach 2016–2021 i 2018 r. dotarło do finału przeciwko Fnatic. Organizacja nie była jednak w stanie wziąć udziału w żadnych większych międzynarodowych turniejach, ale przeżyła historyczny moment LEC w 2020 r. Wtedy drużyna dokonała niesamowitego cudu i za sprawą 10 wygranych meczów z rzędu zapewniła sobie awans do play-offów, wcześnie będąc spisywana na straty po serii porażek oraz była o krok od wyjazdu na Mistrzostwa Świata 2020. Te ostatnie marzenie pokrzyżował im skład MAD Lions.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

League of Legends: którą postacią jesteś? Sprawdź się w QUIZIE!

Pytanie 1 z 8
Który z duchów/demonów jest Twoim ulubionym?