League of Legends - Amumu

i

Autor: Riot

League of Legends

League of Legends — Usunięcie gry odmieniło jego życie. Wzruszającą i refleksyjna opowieść gracza

2024-03-15 7:38

League of Legends to gra, w którą niektórzy fani grają już od ponad dekady, ale czasami odcięcie się od niej powoduje zwolnienie miejsca na zupełnie nowy świat do odkrycia. Takim doświadczeniem podzielił się niedawno gracz, który zdecydował się porzucić swoją do niedawna ulubioną grę.

League of Legends powodem uzależnień i głębokich refleksji

W wątku na Reddit z 25 listopada autor napisał, że przestał grać w League of Legends, ponieważ ten odbijał się na jego zdrowiu psychicznym. „Doszło do tego, że byłem mu tak oddany, że w zasadzie nie grałem w nic innego. Oznaczało to, że przegapiłem wiele tytułów, które wcześniej uwielbiałem” – napisał. Gracz oraz jego ekipa grali w gry wieloosobowe przez większość swojego wolnego czasu, do tego stopnia, że wywoływało to u nich stres i niepokój, co skłoniło ich do odinstalowania LoL'a. „Doszło do tego, że gry PvP zaczęły naprawdę negatywnie wpływać na moje zdrowie psychiczne. Po prostu nie byłem sobą. Moja dziewczyna błagała, żebym odszedł od LoL'a, ale byłem od niego uzależniony” – kontynuował.

Czytaj też: LoL Hwei z 11 osłabieniami jeszcze przed premierą. Riot nie wie jak ją zbalansować

Kiedy przestali grać w League of Legends, odkryli inne ciekawe gry: Starfield, czy Baldur’s Gate 3. Postrzegali je jako „powiew świeżego powietrza”, jak napisano w wątku. „Mój nastrój znacznie się poprawił. Nie mogę uwierzyć, że przegapiłem wszystkie te tytuły!” W komentarzach do wątku wielu graczy podzieliło się podobnymi doświadczeniami z grami wieloosobowymi. Powiedzieli, że okazało się to bardziej stresujące niż satysfakcjonujące, a w wielu komentarzach pojawia się słowo „uzależnienie”.

Czytaj też: Twórca LoL-A z groźbami śmierci

W gry wieloosobowe można grać na wiele sposobów, ponieważ istnieją zarówno tryby rywalizacji, jak i gry swobodnej. Jednak w tym wątku większość napisała, że zawsze kończy się to na graniu wyłącznie w gry kompetytywne i bardziej zależało im na swojej randze niż na dobrej zabawie w grze. To jest sedno tego, co pozornie wywierało na nich presję i ostatecznie zniechęcało ich do tych konkretnych tytułów. Inni twierdzili, że konkurencja niekoniecznie jest problemem. „Gra w Total War lub Civilization VI i podobne gry w najtrudniejszym trybie jest jak gra w trybie wieloosobowym” – napisano w komentarzu, który otrzymał najwięcej głosów. Mimo to użytkownik uznał, że gry w trybie rywalizacji solo są lepsze dla zdrowia psychicznego gracza: „Twój przeciwnik nie spamuje cię obelgami”.

Gry wideo mogą być trudne i frustrujące, ale powinny też zapewniać zabawę oraz satysfakcję. Czy nadal dobrze się bawisz, grając w grę w sposób konkurencyjny? To wydaje się sednem dyskusji w tym wątku.

Polacy ŻĄDAJĄ podwyżek! Teraz TRZEBA zarabiać 20 tysięcy miesięcznie!

ARCYTRUDNY quiz z League of Legends. Tylko dla weteranów znających tajemnice Runeterry!

Pytanie 1 z 14
Jaką rzeką rządził Baron Naszor?