League of Legends - Yasuo

i

Autor: Riot

League of Legends

League of Legends — 5 najtrudniejszych postaci w 2023 roku. Podsumowanie fanów

2023-12-11 7:19

League of Legends to niesamowicie złożona gra, ponieważ pomimo opanowania swojej ulubionej postaci musimy mieć na względzie również inne, które nierzadko mogą nas skontrować. Dokładając do tego ogromną mapę oraz nierzadko potyczki z łącznie 10-postaciami może wydawać się, że aby opanować produkcję Riot Games potrzeba lat — tak rzeczywiście jest. Jeśli zastanawiacie się, jakie postacie z LoL'a są najtrudniejsze, to w tym artykule przedstawiamy subiektywną listę.

League of Legends to tytuł, który posiada jeden z najbogatszych zestawów bohaterów we wszystkich współczesnych grach. Obejmuje to zarówno najłatwiejsze do wyuczenia postacie, jak i prawdziwe demony, które we właściwych rękach całkowicie z dużą łatwością dominują w grach rankingowych na Summoner's Rift. Nie są one raczej przeznaczone dla początkujących przywoływaczy, a nauka ich z pewnością zajmie ci dziesiątki godzin. Zaczynając od najbardziej wymagającego mechanicznie dżunglera, po niesławnego z braci mieczy, a także unikalnego ADC, oto bohaterowie League of Legends, na których najtrudniej osiągnąć prawdziwe mistrzostwo.

Yasuo – Mid

Nie możemy zacząć tego zestawienia od tego jegomościa i pytania, czy Yasuo jest trudny do grania? W większości wystarczyłoby zapytać doświadczonego gracza na midzie, który wybierze jednego z braci ostrzy. Myślę, że każdy gracz League of Legends ma historię z tym bohaterem i odpowiedziałby bez większego zastanowienia – tak, Yasuo jest trudny do opanowania. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale brat miecza, którego mamy w składzie dłużej, jest w zasadzie chłopakiem z plakatu, którym każdy chciałby być, ale ostatecznie nie może. Opanowanie Nawałnicy Stali, Ściany Wichru i Ostatniego Tchnienia to dopiero pierwszy krok w bardzo długiej podróży. Nie można jednak odmówić, że po wyuczeniu się idealnego timingu, Yasuo jest nieustannie jednym z najlepszych środkowych do wyboru na Solo kolejki.

League of Legends - Yasuo

i

Autor: Riot

Lee Sin – Jungle

HA! Nikt z pewnością nie spodziewał się Ślepego Mnicha na tej liście, a tak na poważnie, jak długo trzeba trenować Q, aby wreszcie osiągnąć perfekcję. Osobiście jako gracz dżungli z ponad 5-tysiącami godzin nadal nie rozumiem, jak można opanować tę konkretną postać. Lee Sin naprawdę wymaga najwięcej od graczy, ponieważ duża część jego rozgrywki opiera się na trafianiu jedną umiejętnością Q. Wykwalifikowani piloci Lee Sina mogą wyglądać wdzięcznie i niewiarygodnie, jeśli pokażą niesamowite kombinacje, jednak większość z was wie, co się dzieje, gdy widzimy Mnicha w swojej lub przeciwnej drużynie. Z tego, co wiem, aby opanować Lee Sina, trzeba wyzbyć się efektownych zagrań, ale czym jest dżungler wybierający go bez nieużywania „Lee Sin-drome”?

League of Legend - Lee Sin

i

Autor: Wallpaper Abyss https://wall.alphacoders.com/wallpaper.php?i=1219360&w=3840&h=2160&type=crop

Gangplank – Top

Gangplank ma wiele prostych umiejętności, zwłaszcza jego Q typu „wskaż i kliknij” oraz leczące W, ale niech pozory was nie zmylą. Po paru przegranych grach każdy gracza stwierdzi, że opanowanie go jest prawdziwym wyzwaniem. Wyuczenie się jednak umiejętności oraz zdbudowanie synergii z Postrachem Siedmiu Mórz to łatwy sposób na zwiększenie swojej wspinaczki rankingowej⁠ — gracze Gangplanka na najwyższym poziomie wygrywają 52 procent gier.

League of Legends Gangplank

i

Autor: Riot

Kalista – ADC

Kalista zalicza się do postaci najtrudniejszych do opanowania, ponieważ może poszczycić się stylem rozgrywki nieco odmiennym od większości innych postaci w jej roli. Podczas gdy większość prowadzących odgrywa rolę polegającą na trzymaniu się potężnych, stosunkowo podobnych bohaterów, Kalista oferuje unikalny, ciężki wzór automatycznego ataku. Jeśli nie potrafisz "latać" (obecnie jest to dość standardowa mechanika), Kalista będzie wyglądać bardzo zniechęcająco, jednak kiedy ją opanujesz, opanujesz też i całą dolną aleję.

League of Legend - Kalista

i

Autor: Wallpaper Abyss https://wall.alphacoders.com/tag/kalista-%28league-of-legends%29-wallpapers

Zyra – Support

Na pierwszym miejscu wśród Supportów znajduje się Zyra, bohater, który pierwotnie miał służyć jako midlaner, ale okazało się, że jest ona znacznie lepszym wsparciem. Zyra to bohater, który za pomocą roślin, a dokładniej korzeni, oferuje przydatną kontrolę tłumu, dzięki której może schwytać wrogich bohaterów i tym samym zastawić śmiertelną pułapkę, z której nie będą mogli uciec – wpierw trzeba ich złapać, co nie jest prostym zadaniem. Po wielu godzinach ćwiczeń i dobrze rozegranych meczach Zyra może stać się jednym z najsilniejszych bohaterów wsparcia. Warto mieć jednak na uwadze, że nie jest ona typowym supportem, a jej agresywne zapędy trzeba umiejętnie wykorzystywać, aby twój ADC nie ginął podczas każdej wspólnej potyczki.

League of Legends - Zyra

i

Autor: Riot
Enea Bydgoszcz Cycling Challenge 2023

ARCYTRUDNY quiz z League of Legends. Tylko dla weteranów znających tajemnice Runeterry!

Pytanie 1 z 14
Jaką rzeką rządził Baron Naszor?