Historia jak z książki wydarzyła się w Polsce! Dzieci spędzające wakacje uratowały wilczka!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Historia jak z książki wydarzyła się w Polsce! Dzieci spędzające wakacje uratowały wilczka!

2023-07-21 8:36

Takie historie przypominają nam dzieciństwo i książki z serii Felix Net i Nika. Dzieci wypoczywające na Mazurach znalazły uwięzione w głębokim dole szczenię wilka. Dzięki natychmiastowej reakcji i odpowiedzialnemu zachowaniu udało się szczeniaka uratować i wypuścić na wolność!

Takie historie zdarzają się w tylko w filmach i książkach. Ta jednak wydarzyła się naprawdę i na dodatek miało to miejsce w Polsce! Dzielne dzieci przeżyły prawdziwą wakacyjną przygodę i pomogły w uratowaniu małego wilczka! Szczenię wilka wpadło do głębokiego dołu wykopanego na prywatnym polu, nieopodal lasu. Maluch nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Uwięzionego i wystraszonego wilczka znalazły tam dzieci wypoczywające w okolicy. Powiadomiły właściciela gospodarstwa agroturystycznego, a ten przekazał wiadomość leśniczemu z Leśnictwa Kulka w Nadleśnictwie Korpele. Po przybyciu na miejsce leśnicy potwierdzili, że jest to bardzo młody wilk.

WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)

Historia jak z książki - dzieci ratują szczenię wilka

Po zgłoszeniu nietypowego znaleziska do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie podjęli próbę uwolnienia zwierzęcia. "Bez problemów wyciągnęli go z dołu. Wilczek był w dobrej kondycji, nie wykazywał oznak choroby, nie zachowywał się agresywnie. Po uwolnieniu od razu pobiegł do lasu, do swoich" - powiedział PAP Krzysztof Baszak z Nadleśnictwa Korpele. Leśnicy są przekonani, że młody wilk nie był uwięziony zbyt długo i teraz bez trudu odnajdzie matkę i wróci do swojej rodzinnej watahy.

Jak podkreślają, godna pochwały jest postawa dzieci, które po znalezieniu wilczka od razu powiadomiły dorosłych, a ci odpowiednie służby. Dzięki takiej reakcji można było szybko podjąć działania i pomóc uwięzionemu zwierzęciu, żeby wróciło do swojego naturalnego środowiska.

Nadleśnictwo Korpele administruje lasami należącymi m.in. do wielkiego kompleksu Puszczy Piskiej i do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej oraz wieloma niewielkimi kompleksami leśnymi. Jak szacują służby ochrony środowiska, w całym województwie warmińsko-mazurskim żyje 160 wilków.

QUIZ fana fantasy. Czy dopasujesz bohatera do filmu lub ksiażki, z której pochodzi?

Pytanie 1 z 10
Kaz Brekker to bohater książki: