Halloween 2023. QUIZ - co wiesz o święcie strachów?  Sprawdź się!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Halloween 2023. QUIZ - co wiesz o święcie strachów? Sprawdź się!

2023-10-31 9:45

Halloween 2023 zbliża się wielkimi krokami. Dzień, który często przedstawiany jest jako święto strachów, wypada co roku 31 października. W noc przed Dniem Zadusznym (1 listopada) zmarli przychodzą do domu podglądać mieszkańców i oczekują od rodziny pomocy. Jak dobrze znasz zwyczaje i obrzędy związane z Halloween? Sprawdź się w naszym teście!

Spis treści

  1. Halloween 2023 - kiedy jest?
  2. Halloween 2023. QUIZ - co wiesz o święcie duchów?

Zbliża się święto, które kochają wszyscy miłośnicy horrorów, fantasy, tajemnic i słodyczy. Mowa oczywiście o Halloween 2023. Już niebawem będziecie mogli świętować je w domu oglądając horrory, lub też wybierzecie się na przebierane imprezy w mrocznym klimacie. Wybór zależy od was! Zanim to jednak nastąpi, warto sprawdzić, jak dużo wiecie o tradycjach i zwyczajach, oraz samym święcie duchów! Możecie zrobić to już teraz - wystarczy rozwiązać nasz QUIZ!

Halloween 2023 - kiedy jest?

Halloween 2023 wypada we wtorek 31 października i nie jest dniem wolnym. Natomiast, następujące po Halloween i obchodzone w Polsce święto Wszystkich Świętych jest natomiast jednym z dni ustawowo wolnych od pracy. 1 listopada jest dniem wolnym również w szkołach.

Drogowcy oddadzą nowy wiadukt Trasy Łazienkowskiej kilka miesięcy przed czasem! Już kładą asfalt

Halloween 2023. QUIZ - co wiesz o święcie duchów?

Jesteście gotowi? Poniżej znajdziecie nasz test wiedzy o Halloween. 10 na 10 zdobędą tylko prawdziwi miłośnicy straszydeł! Życzymy powodzenia!

Halloween 2023. QUIZ - co wiesz o święcie duchów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 11
Skąd wzięła się nazwa Halloween?