GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 to nie wszystko? GTA 4 Remake może pojawić się jeszcze przed premierą najnowszej gry

2024-04-17 7:35

Grand Theft Auto VI ma oficjalnie już w grudniu 2023 roku otrzymać swój pierwszy zwiastun. Według insiderów branży to nie jedyna niespodzianka! Rockstar Games i Take-Two mają być gotowi do ogłoszenia remastera Grand Theft Auto IV z Niko Belliciem!

Zgodnie z pozytywnie przyjętym przez krytyków wynikiem w serwisie Metacritic, Grand Theft Auto IV uzyskało imponującą liczbę 98 punktów na PS3 i Xbox 360, a premiera na PC osiągnęła zawrotną liczbę 90 punktów. Jest więc oczywiste, że deweloper Rockstar Games może pewnego dnia rozważyć wypuszczenie remaster'a GTA IV, który pierwotnie ukazał się w 2008 roku. Deweloper jeszcze niedawno wypuścił port Red Dead Redemption z 2010 roku na PS4 i Nintendo Switch. Wszystko wskazuje na to, że studio wypuści kolejny port, tym razem ze wspomnianym już Grand Theft Auto IV i najwyraźniej pojawi się on jeszcze przed GTA VI, jak twierdzi użytkownik Twittera @JeffPulaski.

Czytaj też: GTA VI bez długo wyczekiwanej nowości! Rockstar wycofał się z pomysłu przed samym zwiastunem

GTA IV remaster jeszcze przed GTA VI?

Istnieją powody, aby wierzyć, że nadchodzi port lub remaster GTA IV. Już w lipcu 2022 roku pojawiały się doniesienia, że Rockstar Games anulowało plany remasterów Red Dead Redemption i GTA IV, z których jeden, jak wiemy, został wydany.

Co więcej, w lipcu tego roku, choć spółka-matka Rockstar Games, Take-Two Interactive, nie wspomniała wprost o żadnej konkretnej grze, twierdzono, że planuje wydać dwa „wcześniej wydane tytuły”. Miało to miejsce przed wypuszczeniem portu Red Dead Redemption. Obie gry miały rzekomo ukazać się w roku finansowym 2024, który zakończy się pod koniec marca przyszłego roku.

Wiemy, że Rockstar Games opublikuje pierwszy oficjalny zwiastun GTA VI na początku przyszłego miesiąca, ale wcześniej sugerowano, że gra zostanie wydana dopiero w latach 2024–2025. Więc wypuszczenie portu GTA IV może mieć sens, aby zwyczajnie wypełnić lukę i dać jeszcze więcej rozgłosu wokół serii Grand Theft Auto.

Chociaż konto Twitter informatora nie ma zbyt wielu obserwujących, tak fani uważają, że popularność nie zawsze powinna decydować o ważności podawanych informacje, ale z pewnością mądrze jest zachować sceptycyzm.

Bieg przełajowy Cross Country w Bydgoszczy! Wielkie ściganie w Myślęcinku

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?