GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 opóźnione? Akcje Take-Two mocno spadają! Fani obawiają się najgorszego

2024-03-29 7:43

Ostatni tydzień marca był dosyć chaotyczny dla wydawcy gier Take-Two Interactive, ponieważ różne doniesienia informowały nas o rzekomej zmianie daty premiery Grand Theft Auto VI na 2026 r. To mocno odbiło się na cenach akcji firmy.

GTA VI i zamieszanie z datą premiery

Na początku tygodnia Kotaku poinformowało nas, że kierownictwo Rockstar Games obawia się daty premiery na 2025 rok, ponieważ prace nad GTA 6 pozostawały w tyle” częściowo z powodu sprzeciwu pracowników wobec obowiązkowego powrotu do biur. Kotaku było pewne, że premiera w 2025 r. nie jest już możliwa”.

Czytaj też: 'GTA 6 PS5 bundle' wycieka. Fani nie szczędzą słów! „Mam dosyć”

W następstwie tego raportu akcje Take-Two Interactive Software Inc. spadły o 5,2% i chociaż cena akcji rzeczywiście wzrosła po przejęciu przez firmę dewelopera Gearbox i ogłoszeniu kontynuacji Borderlands, nadal nie powróciła do poziomu sprzed premiery Raport Kotaku.

Co ciekawe, Mike Straw z Insider Gaming poinformował 29 marca, że rozmawiał z kilkoma „źródłami bliskimi gry” i każde z nich stwierdziło jednogłośnie: „wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem”, a doniesienia o opóźnieniu są „czystymi przypuszczeniami”.

Schreier poinformował również, że „nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek istotnego się zmieniło” w związku z rozwojem GTA 6, dodając, że jego źródła odpowiadały „w większości wzruszeniem ramion”, gdy pytano ich o pogłoski o opóźnieniu.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

GTA Vice City QUIZ — Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Dlaczego na początku gry nie można udać się na inne wyspy?