One Piece / Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki / One Piece wiki

Anime

Dragon Ball: Pierwszy redaktor ostro o najpopularniejszym anime! „To się nigdy nie uda”

2024-04-15 7:55

Kochacie Dragon Ball'a oraz One Piece? No to świetnie się składa, ponieważ ta historia może was nieźle zaskoczyć. Niedawno opublikowany post w mediach społecznościowych pokazał, że były redaktor Shonen Jump był przekonany o niepowodzeniu jednego z najpopularniejszych anime na świecie.

Jak czytamy z wpisu w serwisie X, pierwszy redaktor Dragon Ball, Kazuhiko Torishima, stwierdził, że One Piece nigdy nie stanie się popularne. Japoński wydawca i producent, który już trzykrotnie odmawiał zielonego światła dla publikacji One Piece (One Piece odniosło sukces za czwartą próbą), wypowiadał się krytycznie o twierdzeniach, że One Piece stanie się filarem Shonen Jump: „Nie ma mowy! O czym Ty mówisz?"

Czytaj też: Dragon Ball QUIZ: Znasz Android Saga? Tylko 30% fanów zdobędzie maksymalną ilość punktów!

One Piece miało nigdy nie dorównać Dragon Ball

Twierdzenia redaktora po raz pierwszy pojawiły się jeszcze w 2019 r., kiedy to twórcy serii przypomnieli sobie rozmowę z Torishimą tuż po rozpoczęciu serializacji One Piece pod koniec lat 90. Kita twierdził, że One Piece stanie się „filarem” Shonen Jump, czemu Torishima, ówczesny redaktor naczelny Shonen Jump, stanowczo zaprzeczył.

Komentarz Torishimy ostatecznie okazał się oczywiście nietrafiony, gdyż One Piece od dawna jest nie tylko wielkim sukcesem finansowym, ale także jednym z „Wielkiej Trójki”, prawdziwym filarem Shonen Jump i symbolem udanej ekspansji anime na Zachód. Torishima przyznał później, że jego komentarz był błędny, mówiąc nawet twórcy One Piece Eiichiro Odie: „Wygrałeś!”

Kariera Torishimy w mandze i anime rozpoczęła się w 1976 roku w Shueisha i trwa do dziś. Posiada on ogromne doświadczenie w japońskich konglomeratach medialnych Hakusensha i Bushiroad. Dzięki temu dyrektor cieszy się dużym szacunkiem, nawet jeśli bywa czasem dosyć kontrowersyjny.

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

One Piece. QUIZ! Sprawdź, jak dobrze pamiętasz przygody Luffy'ego i jego przyjaciół

Pytanie 1 z 12
Kto wysysa całą truciznę z ciała Luffy'ego?