Diablo 4

i

Autor: Blizzard

Diablo IV

Diablo 4 z nowym potężnym rywalem na 2024 r. Musicie sprawdzić „najlepszą” grę Hack and slash

2024-03-30 9:52

Sezon 3 w Diablo 4 wzbudził kontrowersje wśród fanów, a wprowadzenie pułapek w nowych lochach sezonu okazało się dla graczy frustrujące. Od czasu premiery w czerwcu 2023 r. Diablo 4 miało wiele wzlotów i upadków, z rozczarowującym pierwszym sezonem, po którym nastąpił bardziej znaczący drugi sezon. Chociaż Sezon Konstruktu uległ pewnym zmianom za sprawą ostatnich aktualizacji, fani, których zniechęciły początkowe problemy, powinni zwrócić uwagę na 21 lutego, kiedy nadchodząca gra Last Epoch wyjdzie z wczesnego dostępu.

Last Epoch może być ratunkiem dla fanów Diablo 4

Last Epoch to niezależna gra ARPG od dewelopera Eleventh Hour Games, która została wydana we wczesnym dostępie w 2019 r., a pełna wersja ma się ukazać 21 lutego 2024 r. Podobnie jak Diablo 4, Last Epoch oferuje graczom pięć podstawowych klas do wyboru, w tym Mag, Łotrzyk, Primalist, Akolita i Strażnik. Podstawowa pętla rozgrywki w Last Epoch odzwierciedla także Diablo 4, w którym gracze stawiają czoła hordom wrogów podczas eksploracji lochów i poszukiwania najrzadszych łupów.

Czytaj też: Diablo 4 z kontrowersyjnymi mikropłatnościami. Majątek za portal! Gracze czują się „obrażeni”

Rozgrywka w Last Epoch wykracza poza Diablo 4. Gra oferuje system, który znacznie rozszerza różnorodność konfiguracji dostępnych klas postaci dla graczy, a dodanie wyspecjalizowanych drzew umiejętności dla każdej z nich jeszcze bardziej pogłębia złożoność gry.

Czytaj też: Diablo 4 Sezon 3 jest „nudny” i „trudny”. Gracze nie mają cierpliwości do Blizzarda

Diablo 4 również budziło wiele kontrowersji ze względu na konieczność ciągłego bycia online. Last Epoch omija te problemy, włączając zarówno tryb offline dla jednego gracza, jak i tryb online dla grup wieloosobowych. Chociaż gra zawiera przepustkę bojową taką jak Diablo 4, Eleventh Hour Games obiecuje, że Last Epoch nigdy nie wprowadzi elementów typu pay-to-win.

Czytaj też: Elon Musk ostro o Diablo 4. „Ta gra nie ma sensu”! Miliarder spróbuje tytułu Sony

Chociaż w Diablo 4 wciąż brakuje wielu funkcji poprawiających jakość i mechaniki end-gameowej, na które liczyli gracze, wydaje się, że Last Epoch będzie wypełniony wieloma tymi funkcjami, moment po tym, gdy wyjdzie z wczesnego dostępu. Funkcja taka jak możliwość używania klawiszy W-A-S-D do poruszania się, która została niedawno dodana do Diablo 4 dla graczy na PC, będzie standardową opcją w chwili premiery Last Epoch, podobnie jak możliwość posiadania dużej nakładki mapy. Last Epoch będzie zawierać również zawartość końcową, taką jak Arena, na której gracze będą mogli stawić czoła niekończącym się falom wrogów i rywalizować o najwyższe wyniki w tabeli liderów.

Protest rolników w Aleksandrowie

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?