Dagon

i

Autor: Steam https://store.steampowered.com/app/1481400/Dagon_by_H_P_Lovecraft/

Gry

Darmowa gra na Steam, którą pobrało miliony. Gracze mówią „warto ją sprawdzić”

2023-06-06 10:00

Steam postanowił rozdać swoim użytkownikom platformy, kolejny bardzo ciekawy tytuł. Grę polskiego studia Dagon: by H. P. Lovecraft pobrało już miliony, przy tym zgarniając naprawdę pochlebne opinie. Od teraz każdy posiadający platformę Steam może wypróbować ją w zupełności za darmo.

Dagon: by H. P. Lovecraft jest przygodową grą akcji inspirowana twórczością H. P. Lovecrafta. Opowiadanie powstałe na kanwie o tym samym tytule jest skierowana do ludzi cenionych sobie mitologię Cthulhu. W samej produkcji polskiego studia Bit Golem przyjdzie nam wyszukiwać obiekty związane z historią powstania Wielkiego Przedwiecznego. Mechanika gry jest oparta na systemie point-and-click, natomiast niech was to nie zrazi, ponieważ produkcja ma do zaoferowania wiele ciekawych rozwiązań.

Dagon: by H. P. Lovecraft swoją premierę miał 24 września 2021 roku i od tamtego czasu gra typu Horror zebrała pozytywne recenzję na poziomie 97% w serwisie Steam. Dodatkowe, kolejne dobre opinie napływały falami i aktualnie jest ich około 9700. Za pośrednictwem Reddita oraz informacji podanych przez twórcę gry, Huberta Mroza czytamy, że w tytuł zagrało ponad milion użytkowników.

Produkcja polskiego studia zadbała o dwa płatne dodatki do gry rozszerzające historię, pozwalając graczom zatopić się w świat Lovercafta. Co ważniejsze twórcy zapewnili, że cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczone na organizację humanitarne, a to jeszcze nie koniec. Bit Golem potwierdziło pracę nad trzema kolejnymi dodatkami, chwilę po tym, jak z poprzednich dwóch udało im się zebrać 30 tys. dolarów.

Wydane DLC do Dagon: by H. P. Lovecraft:

  • The Eldritch Box – 22,99 zł
  • The Little Glass Bottle – 17,99 zł

Zapowiedziane DLC do Dagon: by H. P. Lovecraft:

  • The Railway Horror
  • Dr. Emmerson's Nocturnes
  • The Saragossa Manuscript
Dagon

i

Autor: Steam https://store.steampowered.com/app/1481400/Dagon_by_H_P_Lovecraft/ Link: https://store.steampowered.com/app/1481400/Dagon_by_H_P_Lovecraft/
Barbara Nowacka o marszu 4 czerwca: Ludzie nabrali odwagi

QUIZ. Wielki test na zdolność do miłości. Sprawdź, czy potrafisz kochać

Pytanie 1 z 10
Które słowo najlepiej opisuje Twoje relacje z rodziną?