2XKO

i

Autor: Riot

League of Legends

2XKO — Data premiery, postacie, gameplay i platformy. Wszystko, co wiemy o grze Riot Games

2024-02-23 8:00

2XKO (dawniej Project L) to nadchodząca bijatyka studia Riot Games osadzona w uniwersum League of Legends. Oto wszystko, co wiemy o niej do tej pory, w tym lista potwierdzonych bohaterów, zwiastuny, możliwe okno premiery i nie tylko. Co ważniejsze, pracę nad grą wydają się nabierać tempa.

Spis treści

 1. Czy 2XKO ma datę premiery?
 2. Na jakie platformy trafi 2XKO?
 3. 2XKO — Postacie z League of Legends
 4. 2XKO — Zwiastuny
 5. 2XKO — Mechanika gry

Uniwersum League of Legends stale się rozwija, a przełożyło się to na różne gry z uniwersum, czy nawet serial Arcane produkcji Netflixa. Duży entuzjazm wśród fanów Runeterry wywołała wiadomość o planowanej bijatyce. Wiadomości na temat tytułu są skąpe, ale Riot potwierdził, że prace nad Projektem L będą przyspieszać pod nazwą 2XKO. Oto wszystko, co wiemy o nowej grze Riot Games.

Czytaj też: League of Legends to najgorsza gra świata, do której wciąż wracam i nie mogę przestać [OPINIA]

Czy 2XKO ma datę premiery?

Według Riot premiera 2XKO ma nastąpić w 2025 roku, chociaż jest to docelowa data premiery i może zostać przesunięta w miarę kontynuacji prac nad grą. Oznacza to również, że twórcy będą udostępniać więcej informacji o grze przez cały 2024 rok, teraz gdy aktywne są oficjalne kanały społecznościowe gry o obecnej nazwie.

Czytaj też: LEC Spring 2024 — Kiedy start, drużyny, harmonogram, format i pula nagród

Na jakie platformy trafi 2XKO?

Potwierdzono, że 2XKO ukaże się na PC, PS5 i Xbox Series X/S. W tej chwili wydaje się, że premiera na Xbox One i PS4 nie jest w planach Riot Games.

Czytaj też: Usunięcie League of Legends odmieniło jego życie. Wzruszającą i refleksyjna opowieść gracza

2XKO — Postacie z League of Legends

Oto pełna lista potwierdzonych bohaterów League of Legends:

 • Ahri
 • Darius
 • Ekko
 • Illaoi
 • Jinx
 • Yasuo

Z pewnością w dniu premiery ujrzymy większą ilość wojowników, tak tych 6 postaci już teraz wnosi do gry mnóstwo różnorodności. Od ciężkiego osiłka, takiego jak Darius, po zwinnego, strzelającego pociskami bohatera, takiego jak Ahri. Możliwości jest naprawdę wiele.

2XKO — Zwiastuny

Ogłoszenie z okazji 10. rocznicy League of Legends

Projekt L został ujawniony podczas transmisji Riot z okazji 10. rocznicy League of Legends w październiku 2019 r. Tom Cannon, reżyser gry, krótko opowiedział o swoich ambicjach, po raz pierwszy rzucając okiem na prototypową rozgrywkę.

Zwiastun RiotX Arcane Epilog

Następny raz widzieliśmy Projekt L podczas wydarzenia RiotX Arcane w listopadzie 2021 r. – dwa lata później. Gra bardzo ewoluowała od czasu, gdy została po raz pierwszy pokazana, a Riot wyjaśnił niektóre mechaniki gry.

EVO 2023 - Zwiastun "jak grać"

Następny w kolejce zwiastun ma pokazać uczestnikom EVO 2023. Pokazał on, jak grać w grać.

2XKO oficjalny zwiastun

2XKO — Mechanika gry

Project L wydaje się być bijatyką 2,5D „opartą na asyście”. Postacie będą modelami 3D walczącymi na poziomej płaszczyźnie 2D – podobnie jak w Street Fighter 6. Będzie zawierał mechanikę tag-team, w której pilotujesz drużynę dwóch różnych bohaterów, zamieniając ich i wymieniając, aby uzyskać lepsze kombinacje.

To właściwy fundament do zbudowania gry, która oprócz solidnych podstaw walki nagradza strategiczne budowanie zespołu i podejmowanie decyzji w locie” – stwierdzili twórcy w aktualizacji z listopada 2021 r.

Smacznie, sycąco i niedrogo - tak zjemy w restauracji przy kościele ojca Tadeusza Rydzyka

ARCYTRUDNY quiz z League of Legends. Tylko dla weteranów znających tajemnice Runeterry!

Pytanie 1 z 14
Jaką rzeką rządził Baron Naszor?