Orlen z promocją dla użytkowników ORLEN Charge
Od środy, 30 kwietnia, do piątku, 30 maja (do godz. 16:00), posiadacze pojazdów elektrycznych zarejestrowani w aplikacji ORLEN Charge mogą ładować swoje auta o 35 proc. taniej na wszystkich stacjach Orlenu i Energi z Grupy Orlen. To ponad 1100 punktów ładowania w całej Polsce.
- Możliwość szybkiego, niezawodnego ładowania pojazdów elektrycznych w przystępnej cenie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju elektromobilności w Polsce – podkreśla Krzysztof Kaczyński, dyrektor wykonawczy ds. elektromobilności w Orlenie.
Dodatkowo, użytkownicy, którzy dodadzą kartę lojalnościową VITAY do aplikacji ORLEN Charge i wykonają sesję ładowania, otrzymają 1000 punktów VITAY. To dodatkowy bonus dla stałych klientów Orlenu.
Promocje na paliwo na majówkę: Taniej na stacjach Orlen, MOL, MOYA, Circle K, bp
Ceny ładowania na Orlenie - aktualne i promocyjne w maju:
Ładowanie AC (prąd przemienny):
- Cena standardowa: 1,95 zł/kWh
- Cena promocyjna: 1,27 zł/kWh
Ładowanie DC ≤ 50 kW:
- Cena standardowa: 2,69 zł/kWh
- Cena promocyjna: 1,75 zł/kWh
Ładowanie DC 50–125 kW:
- Cena standardowa: 2,89 zł/kWh
- Cena promocyjna: 1,88 zł/kWh
Ładowanie DC > 125 kW:
- Cena standardowa: 3,19 zł/kWh
- Cena promocyjna: 2,07 zł/kWh
Opłaty za postój po zakończeniu ładowania:
Złącze AC:
- Czas bezpłatnego postoju: 720 minut
- Opłata po przekroczeniu: 0,26 zł/min
Złącze DC:
- Czas bezpłatnego postoju: 60 minut
- Opłata po przekroczeniu: 0,26 zł/min
Infrastruktura Orlenu: ponad 1100 punktów ładowania i plany na przyszłość
Orlen posiada rozbudowaną infrastrukturę ładowania, obejmującą ponad 1100 punktów w całej Polsce. W Warszawie znajduje się pierwsza w kraju innowacyjna, ultraszybka stacja DC, która umożliwia ładowanie z mocą do 360 kW. Uzupełnieniem jest dodatkowa stacja AC o mocy 22 kW.
Zgodnie ze strategią koncernu, do 2035 roku sieć ORLEN Charge ma odpowiadać za 33 proc. udziału dostarczonej energii do aut elektrycznych na rynku ogólnodostępnego ładowania EV w Polsce, przy założeniu 6 tys. punktów ładowania. Orlen planuje również rozwój infrastruktury ładowania na rynkach zagranicznych, gdzie jest obecny, m.in. w Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Litwie.
Tauron wprowadza dynamiczne ceny energii
Konkurencją dla Orlenu jest Tauron, który również aktywnie działa na rynku elektromobilności. Firma wprowadziła dynamiczne ceny energii na swoich stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Oznacza to, że przy niskich notowaniach cen energii na giełdzie, będzie można naładować samochód elektryczny po atrakcyjnych cenach.
Z dynamicznych cen energii będą mogli skorzystać zarejestrowani użytkownicy aplikacji eTauron. Aplikacja powiadomi ich w razie pojawienia się w systemie energetycznym nadpodaży energii z OZE. Klienci ci dostaną w aplikacji sygnał o obniżce stawki i zakresie godzinowym, w którym będzie obowiązywała. Obniżka (w stosunku do stałego cennika) będzie możliwa na części stacji eTauron.
Tauron stawia na rozwój sieci ładowania i repowering
Tauron posiada obecnie około 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Do 2035 roku koncern chce mieć ich na swoim terenie operacyjnym co najmniej 1000. Oprócz rozwoju sieci stacji ładowania firma zapowiedziała ich tzw. repowering, co dla klienta oznacza zwiększanie dostępnej mocy ładowania.
Woven City, inteligentne, prototypowe miasto w Japonii, które buduje Toyota, galeria: