Kolaż wykonany w trakcie zajęć Warsztatów Kultury

i

Autor: Warsztaty Kultury w Lublinie Kolaż wykonany w trakcie zajęć Warsztatów Kultury

„Zrób to sam” w Warsztatach Kultury. Zajęcia przez cały październik

2022-09-27 21:59

Tworzenie spersonalizowanych ozdób na rękę i oryginalnych lalek, składania origami oraz szycia zabawek ze… skarpetek. Tego wszystkiego nauczą się mali uczestnicy najnowszej propozycji ze strony Warsztatów Kultury w Lublinie. To w ramach Majsterni, czyli warsztatów „zrób to sam”. Zajęcia odbędą się w języku ukraińskim.

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z Ukrainy na cykl warsztatów Do It Yourself - Zrób to Sam. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć wyjątkowe przedmioty. Warsztaty są organizowane w ramach projektu Przystań Świętego Mikołaja.

W harmonogramie znaleźć można:

  • (3 października) Bransoletki z satynowych wstążek - w trakcie warsztatu uczestnicy wykonają wyjątkowe ozdoby na rękę, używając wielokolorowych wstążeczek satynowych.
  • (4 października) Lalki motanki - w ramach warsztatu uczestnicy stworzą ludowe lalki motanki. Posłużą im do tego kawałki materiałów i nici, które łączone są ze sobą tak, by uniknąć szycia.
  • (10 października) Kolaż - w trakcie warsztatu uczestnicy poznają technikę kolażu, następnie przy użyciu różnych materiałów, gazet, plakatów, struktur itp. wykonają własne prace plastyczne.
  • (11 października) Origami - uczestnicy poznają sztukę składania papieru – origami. Następnie każdy z nich złoży z papieru wybrany wzór.
  • (12 października) Malowanie na tkaninie - podczas warsztatu uczestnicy ozdobią bawełniane woreczki na drobiazgi motywem zaprojektowanym samodzielnie.
  • (18 października) Filcowe zabawki - w trakcie warsztatu uczestnicy wykonają ręcznie niewielkie filcowe zabawki.
  • (19 października) Bransoletki z koralików - w trakcie warsztatu uczestnicy wykonają wyjątkowe ozdoby na rękę, używając koralików w różnych kolorach, kształtach i wielkościach.
  • (24 października) Skarpeciaki - podczas warsztatu, uczestnicy wykonają różnokolorowe, fikuśne zabawki, używając do tego skarpetek.
  • (25 października) Szklane obrazki - w trakcie warsztatu uczestnicy wykonają kolorowe obrazki, używając szkła i specjalnych farb

Zajęcia startują 3 października, potrwają przez cały miesiąc. Szczegóły znajdziecie na stronie WarsztatyKultury.pl

Bądź jak uczestnik Familiady. Wybierz najlepiej punktowaną odpowiedź!

Pytanie 1 z 10
Co w przenośni może być czarne?