Czy rozpoznasz flagi europejskich państw? Sprawdź się w tym quizie!

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Znasz wszystkie flagi? Sprawdź się w quizie!

2023-10-30 16:21

Flaga to jeden z symboli każdego państwa. Jesteś dobry z geografii? A może lubisz podróżować po Europie? W takim razie przygotowaliśmy dla ciebie prosty quiz. Sprawdź, jak dobrze znasz flagi tych europejskich państw! Zobacz, czy uda ci się go rozwiązać bezbłędnie!

Jak podaje wikipedia.pl, flaga to płat tkaniny określonego kształtu i barwy (barw) przymocowywany do drzewca. Może zawierać godła, symbole, wizerunki. Jest ona znakiem rozpoznawczym i jednocześnie symbolem państwa, organizacji, czasem również miast, jednostek podziału administracyjnego, oddziału wojsk, czy organizacji: politycznych, społecznych, kościelnych, sportowych itd. Warto znać ich, jak najwięcej! Quiz z wiedzy o flagach państw europejskich każdy powinien rozwiązać bezbłędnie!

Brutalny atak na seniorkę z unijną flagą na Marszu Niepodległości. "Złaź k****"

Obecnie na świecie są 194 państwa. Każde z nich ma swoją flagę. Często zdarza się tak, że są one bardzo podobne. Chyba każdy z nas wie, jak wygląda flaga Polski. A jak dobrze poradzisz sobie z rozpoznaniem flag innych europejskich państw? Znajomość flag naszych sąsiadów (i nie tylko), to wiedza, którą każdy z nasz powinien posiadać. Przyda się to nie tylko na lekcjach geografii, ale także w codziennym życiu.

Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie i zobacz, na ile pytań uda ci się odpowiedzieć prawidłowo!

Quiz. Flagi państw Europy

Pytanie 1 z 10
Jakiego europejskiego kraju to flaga?
Quiz. Flagi państw Europy

Zobacz także: Balony nad miastem i dużo muzyki. Tak Lublin obchodził młodzieżowe urodziny miasta!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE