Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego NFZ

2022-11-30 8:38
Nie żyje dr Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego NFZ
Autor: Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ

Nie żyje dr Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Miała 51 lat.

O śmierci dr Magdaleny Czarkowskiej poinformowała we wtorek wieczorem Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ.

„Dzisiaj w szpitalu nagle odeszła dr n. o zdr. Magdalena Czarkowska. Miała 51 lat. Jej niespodziewany brak pogrąża nas w niedowierzaniu i głębokim smutku. Łącząc się w bólu i żałobie chcielibyśmy okazać bliskość i wyrazić współczucie rodzinie, najbliższym i wszystkim dotkniętym tą stratą” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie lubelskiego oddziału NFZ.

Dr Magdalena Czarkowska z działalnością na rzecz ochrony zdrowia była związana od 1995 r. Od marca 2022 r. pełniła funkcję dyrektora Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Była także pełnomocnikiem wojewody lubelskiego ds. organizacji szpitala tymczasowego dla osób zakażonych koronawirusem oraz członkiem Rady ds. Covid-19, działającej przy premierze Mateuszu Morawieckim. Wcześniej pracowała m.in. w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie, gdzie była zastępcą dyrektora ds. administracyjno-społecznych, a następnie objęła stanowisko dyrektora ds. medycznych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE