Policja

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Tragedia na Lubelszczyźnie. Nie żyją dwaj młodzi mężczyźni

2022-11-28 9:10

Prawdopodobnie zatrucie spalinami samochodowymi było przyczyną śmierci 18- i 19-latka z powiatu bialskiego. Mimo ponad godzinnej reanimacji ich życia nie udało się uratować.

Jak poinformował PAP Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie Krzysztof Tomasiak, do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 21:30 w gminie Drelów (pow. bialski). Służby ratunkowe wezwała rodzina jednego z młodych mężczyzn.

„Najprawdopodobniej doszło do zatrucia spalinami samochodowymi. Obaj mężczyźni znajdowali się w garażu. Stracili przytomność, utracili czynności życiowe. Strażacy ewakuowali ich na zewnątrz. Ponad godzinna reanimacja nie przyniosła rezultatu” – poinformował PAP dyżurny.

Teraz wyjaśnianiem szczegółów zdarzenia zajmie się policja.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w niedzielne popołudnie 18 oraz 19-latek poszli do garażu by naprawiać auto. Kiedy chłopcy nie odbierali telefonu członek rodziny postanowił sprawdzić co się dzieje. Zauważył wówczas nieprzytomnych nastolatków. W zamkniętym garażu czuć było silną woń spalin - relacjonuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka bialskiej policji. I dodaje: - Wstępnie wykluczony został udział osób trzecich.

Decyzją prokuratora ciała nastolatków zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE