Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Alexas_Fotos

Zimą zwierzęta w schronisku łatwo nie mają. Sprawdź jak możesz pomóc

2021-12-01 17:54

Zimno za oknem doskwiera nie tylko nam, ale też zwierzakom. Zwłaszcza tym, które mieszkają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Najlepszą pomocą dla nich byłaby adopcja, ale jeżeli nie mamy możliwości żeby przygarnąć psa lub kota, możemy pomóc w inny sposób.

- Jak najbardziej, jeśli możemy adoptujmy psa lub kota z naszego schroniska - mówi Dorota Okrasa, która pracuje w lubelskim schronisku. - Jeżeli nie mamy takiej możliwości, to można nas wesprzeć, np. jakimś kocykiem, ręcznikiem, czymś miękkim, czym możemy wyłożyć legowiska, budy i to też jest przeogromna pomoc dla nas. Można nas także wesprzeć karmą dla zwierząt. Tutaj potrzeby są bardzo duże, mamy blisko 400 zwierzaków, więc codziennie zużywamy bardzo dużo tego pokarmu. A w okresie zimowym zwierzęta tego pokarmu przyjmują troszeczkę więcej i musi on być bardziej kaloryczny, bardziej energetyczny. Zawsze lepiej jest kupić troszeczkę mniej tej karmy, ale lepszej jakości.

Warto pamiętać, że kołdry, poduszki i inne rzeczy, które mają wypełnienie nie są dobrym darem dla schroniska, choć mogłoby się tak wydawać. Niestety zwierzęta mogą je pogryźć w wyniku czego mogą też zjeść wypełnienie, a wtedy odbije się to na ich zdrowiu.

Żeby wspomóc zwierzęta wystarczy pojawić się w schronisku z darami w godzinach jego otwarcia. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie mieści się przy ul. Metalurgicznej 5. Jest czynne siedem dni w tygodniu. W dni powszednie od 10:00 do 19:00, w weekend od 10:00 do 15​:00.