Lubelskie: Zderzenie z ŁOSIEM – kierujący pojazdem zmarł na miejscu

2021-09-27 12:29
Uwaga na łosie
Autor: Canva Uwaga na łosie

Do wypadków samochodowych, których przyczyną jest uderzenia auta w dzikie zwierze dochodzi na drogach leśnych bardzo często. Niestety zderzenie z tak dużym zwierzęciem, jakim jest łoś może być śmiertelne nie tylko dla zwierzęcia, ale i dla osób przebywających w aucie. Niestety kierujący pojazdem mężczyzna zginął na miejscu.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę (26 września) na DK19 w miejscowości Annówka, gm. Kock. Do zdarzenia doszło po zachodzie słońca o godzinie 19,22 na nieoświetlonym fragmencie drogi leśnej. Na drogę niespodziewanie wybiegł łoś, kierowca próbował ominąć zwierzę. Niestety nagle wykonany manewr się nie udał i doszło do zderzenia ze zwierzęciem w wyniku, czego kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, a jego auto przewróciło się na bok i zatrzymało w zaroślach. Na miejsce wypadku przyjechały służby medyczne, policja i straż pożarna. W trakcie akcji ratowniczej ruch na drodze krajowej nr 19 był całkowicie zablokowany. Policjanci wyjaśniali wszystkie okoliczności zdarzenia. Strażacy, którzy dotarli na miejsce, padłe zwierzę znaleźli przed maską pojazdu, zabezpieczyli i oświetlili teren wypadku. W akcji brały udział zastępy z JRG w Lubartowie, JRG w Radzyniu Podlaskim i OSP w Kocku. Autem osobowym podróżowały dwie osoby. Kierowca – 64-letni mężczyzna, poniósł śmierć na miejscu. 64-letnia pasażerka po udzieleniu pierwszej pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Oboje to mieszkańcy powiatu łosickiego (woj. mazowieckie).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kierujący pojazdem mężczyzna nie przeżył
Autor: Policja Lubelska Kierujący pojazdem mężczyzna nie przeżył
Raport z Anteny 27.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE