Na miejscu trwają wyjaśnienia dot. wypadku

i

Autor: Policja Lubelska Policja na miejscu wypadku

Lublin: Taksówkarz wjechał wprost w przechodzącą na pasach 15-latkę

2021-09-24 12:28

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 7 rano. Kierowca jadący po prawym pasie zatrzymał się, żeby udzielić pierwszeństwa osobie, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Taksówkarz z lewego pasa zignorował ten fakt i i uderzył w dziewczynkę, która zbliżała się już do osi jezdni. Jak to możliwe, że jej nie zauważył?

Kierowca taksówki nie był pijany, ale…

Jak się okazało kierowcą taksówki był młody 20-letni obywatel Ukrainy. Jadąc Aleją Piłsudskiego mężczyzna zignorował fakt, że kierowca auta jadącego przed nim po prawym pasie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Taksówkarz nie zatrzymał się i wjechał wprost w przechodzącą na pasach nastolatkę. Młoda dziewczyna z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policja ustaliła, że mężczyzna kierujący taksówką był trzeźwy, jednak wstępne badanie wykonane przez mundurowych na miejscu zdarzenia dało podstawy by sądzić, że młody mężczyzna w trakcie spowodowania wypadku mógł być pod wpływem innych zabronionych substancji. Żeby mieć pewność co do swoich przypuszczeń od 20-latka została pobrana krew do dalszych badań. Szczegóły i okoliczności tego wypadku ustalają policjanci z KMP w Lublinie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sedno Sprawy - Jan Maria Jackowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE